Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Dižon u 27. kolu Lige 1 s ubedljivih 4:0 (1:0), čime su napravili idealnu uvertiru za revanš s Dortmundom u Ligi šampiona.

Pari Sen Žermen se poigrao s nejakim Dižonom, a pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već posle tri minuta kada je Pablo Sarabia matirao Runarsona.

Jasno je da su sve misli „svecima“ iz Pariza usmerene ka osveti Dortmundu, koji ih je u prvom meču osmine finala Lige šampiona savladao rezultatom 2:1.

Ne želi četa Tomasa Tuhela više ništa da prepusti slučaju, tako da je iskusni strateg u odsustvu suspendovanog Brazilca Nejmara, izveo najjači mogući sastav, koji će uigravati za 11. mart. u revanšu na „Parku Prinčeva“.

Dižon je snagu PSŽ osetio u 74. minutu, kada je na 2:0 povisiio Kilijan Mbape, a samo 120 sekundi kasnije u strelce se upisao i Mauro Ikardi. Konačnih i ubedljivih 4:0, postavio je prvi strelac šampionata, prethodno pomenuti Kilijan Mbape.

Brzonogi Francuz na svom kontu ima 18 golova uz pet asistencija, odmah iza njega nalazi se Ben Jeder iz Monaka.

Upravo je Ben Jeder matirao iz penala srpskog reprezentativnog golmana Predraga Rajkovića u remiju Monaka i Remsa u Kneževini – 1:1 (1:0).