Fudbaleri Dinama iz Zagreba i Hajduka iz Splita odigrali su uzbudljiv meč na "Maksimiru", a pobeda je pripala gostima 3:2.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Ivanušeca koji je iskoristio grešku protivničkih štopera i iz drugog plana zatresao mrežu.

Devet minuta kasnije Ademi je igrao rukom pred svojim golom, ali je Caktaš sa bele tačke poslao loptu pored gola.

Ipak, u 31. minutu Čuić je odlično šutirao nakon što mu je Eduok odložio loptu na oko 14 metara od gola rivala i doneo izjednačenje, a posao Dinamu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena otežao je Gojak drugim žutim kartonom.

Uprkos brojčanom zaostatku Zagrepčani su u 61. minutu golom Oršića drugi put stigli do vođstva. Ipak, gosti su u završnici susreta uspeli da dođu do potpunog preokreta i tri boda.

Čuić je u 81. minutu izjednačio posle asistencije Caktaša, a pet minuta kasnije Teofil-Katerin je savladao svog golmana i stavio tačku na susret.

Dinamo posle 34 kola ima učinak od 24 pobede, četiri remija i šest pobeda i zauzima prvo mesto, dok je Hajduk peti sa 17 pobeda, šest remija i 11 susreta iz kojih su izašli praznih šaka.