Završene su prve utakmice nokaut faze Lige Evrope i konferencija.

Luka Jović postigao je dva gola u ubedljivoj pobedi Fjorentine nad Bragom u gostima 0:4 u plej ofu za osminu finala Lige konferencija.

Srpski napadač lepim golom doveo je u prednost svoju ekipu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi u 60. duplirao prednost Fjorentine. Braga je doživela pravo poniženje primivši još dva gol a koja je postigao Artur Kabral. Nije bilo potrebe da Jović bude na terenu duže jer je italijanska ekipa već imala ubedljivu prednost, te je izašao iz igre u 75. minutu.

Od ostalih utakmica u Ligi konferencija Bodo Glimt i Leh odigrali su utakmicu bez golova u Norveškoj, Karabag je minimalnim rezultatom savladao Gent, istim rezultatom Trabzon je u Turskoj bio bolji od Bazela.

Kada je u pitanju program od 21 časa, viđene su četiri minimanle pobede. Tri puta su slavili domaćini – AEK protiv Dnjepra, Lacio protiv Kluža i Ludogorec protiv Anderlehta, dok je jedinu pobedu od gostiju zabeležio Partizan na gostovanju Šerifu u Moldaviji.