U jednoj od najboljih utakmica dosadašnjeg toka prvenstva, Španija i Švedska su odigrale 0:0, a videli smo veliki broj promašaja.

Španci su dominirali tokom prvog poluvremna kada su promašili veliki broj prilika.

Seriju promašaja je otvorio Dani Olmo u 19. minutu kada je njegov šut odbranio Olsen. U narednih deset minuta je Koke dva puta bio neprecizan u odličnim situacijama.

Onda je usledila šansa utakmice za Španiju, kada je Morata u posle jedne greške odbrane bio u kolosalnoj prilici, ali je promašio nemoguće.

Samo dva minuta kasnije Isak pogađa stativu i propušta prvu veliku priliku na utakmicu.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo).

Do poluvremena je Olmo uspeo još jednom da propusti šansu i ostali smo uskraćeni za još jedan pogodak.

U nastavku je bilo manje velikih prilika, ali su Šveđani mogli i do pobede kada su prilike propustili Berg i Ajzak.

Ipak, do kraja meča nije bilo golova i videli smo prvi meč bez golova na turniru.

Španija: Simon – M. Ljorente, Laport, P. Tores, Alba – Koke, Rodri (od 66. Alkantara), Pedri – F. Tores (od 74. Ojarzabal), Olmo (od 74. Moreno), Morata (od 66. Sarabija).

Švedska: Olsen – Lustig (od 75. Kraft), Lindelef, Danijelson, Augustinson – S. Larson, Olson (od 84. Kajuste), Ekdal, Forsberg (od 84. Bentson) – Berg (od 68. Kvajson), Isak (od 68. Klason).