Odbornica koalicije Ne davimo Beograd-Moramo u Skupštini grada Beograda Natalija Stojmenović ocenila je da predloženi budžet Beograda za narednu godinu ne odgovara na tri glavna problema stanovnika glavnog grada Srbije.

„Ti problemi su prevelike kirije i cene nekretnina u Beogradu, zatim to da smo i danas jedan od najzagađenijih gradova na svetu, a budžet ne odgovara na probleme sa kojima se građani suočavaju kada je u pitanju energetska kriza“, rekla je Stojmenović u emisiji „Među nama“ na TV Nova S.

Ona je ocenila da ovaj budžet neće raditi za građane i dodala da „SNS i SPS i dalje svoje građane vide kao glasačke mašine“.

„Javni prevoz je u lošem stanju, a za njega se izdvaja najviše novca bez toga da se kupuju novi autobusi, tramvaji, trolejbusi. Ova vlast nema odgovora na to kako ćemo se izboriti sa time što danas u Beogradu morate da radite ceo mesec da biste zaradili za kiriju i tako što ljude sada izbacuju na ulicu“, rekla je ona i podsetila da je ovaj odbornička grupa predala zakonski predlog o ograničenju kirija.

Miloš Pavlović iz odborničke grupe Narodne stranke u Skupštini grada Beograda ocenio je da predloženi budžet nije finansijski ostvariv i nije investicioni, ali i da je „koruptivan“.

„Budžet nije finansijski ostvariv, realan, zato što su projektovani prihodi u iznosu od 172 milijarde dinara, a kada pogledate završne račune za 2019, 2020. i 2021. videćete da su ostvareni prihodi ne veći od 132 milijarde. U 2022. u budžetu je bilo predviđeno 144, a na 30. septembar ove godine je bila svega 101 milijarda dinara“, rekao je Pavlović.

Foto: Nova S

On je istakao kako ovaj budžet treba da bude „optužnica tužioca za borbu protiv korupcije, a protiv predlagača ovog budžeta“.

„Ukoliko pogledate projekat Linijskog parka ili projekat cene izgradnje metroa ili rekonstrukciju Muzeja grada Beograda u Resavskoj, to su sve koruptivni poslovi jer koštaju po dva ili tri puta više od realne tržišne vrednosti tih projekata“, rekao je Pavlović.

***

BONUS VIDEO – Hoće li Šapić imati para za sve

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar