U 10 časova počinje zasedanje Skupštine Srbije, poslanici će, između ostalog, raspravljati o izmenama i dopunama zakona o budžetu, potvrđivanju ugovora o zajmu između Vlade Srbije i Fonda za razvoj Abu Dabija, ali i o kineskom kreditu predviđenom za uklanjanje starog mosta na Savi i izgradnju novog. Više o toj temi prenosi nam naša reporterka Danijela Lazović.

Od 2020. godine građani se bore da se Stari most na Savi sačuva, ali i da se prenameni, kako bi bio prvi most u istoriji Beograda koji će biti biciklističko-pešački.

„Potpuno smo iznenađeni, mislili smo da se odustalo od te glupave ideje da se jedan istorijski most, Zarićev most, sruši. Mislili smo da ima nekog razuma, nema potrebe da se troši naš jadni novac na takve gluposti. Samo premeštanje mosta koštaće 10-15 miliona evra. Drugo, taj most je istorijski spomenik, jedan običan čovek, učitelj, promenio je tok istorije. Rušiti ovakav most, baciti ga na otpad, ili bilo gde, je zločin sam po sebi“, smatra Petar Stanić, iz udruženja Blok 70 – Zajednička akcija.

Trošiti novac na takve stvari, u situaciji u kojoj se nalazimo, još je luđa ideja, kaže Stanić.

Pokrenuta je i peticija „Sačuvajmo Savski most“ i za vrlo kratko vreme prikupljeno je 25.000 potpisa, a na društvenim mrežama sve su češći zahtevi za referendumom.

„Referendum je sigurno jedno od rešenja, oni će do četvrtka odlučivati o sudbini ovog mosta, mi moramo da povedemo računa da ne dozvolimo da se most sruši. Pozivam sve građane da budu spremni da odbranimo Stari savski most“, poručio je Stanić.

Ceo prilog možete da pogledate u videu na vrhu vesti

BONUS VIDEO: Kad Toma Mona pomaže: Obećao sanaciju mostova pre dva meseca, radovi nisu još počeli

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar