Novosadsko udruženje "Rezon" pokrenulo je inicijativu da u vrtićima predškolske ustanove radosno detinjstvo budu izbačene iz upotrebe jednokratne plastične čaše.
Velike količine otpada i posledice po zdravlje dece su razlozi zbog kojih je udruženje Rezzon pokrenulo inicijativu „Da plastična čaša ne bude naša“. Rezultati ankete koju je uradilo udruženje Rezzon pokazuju da svako dete u proseku potroši tri plastične čaše dnevno. Ove jednokratne čaše plaćaju i donose u vrtić roditelji.
– Kada smo zvaničan broj, oko 17.400 dece koliko je upisano u Radosno detinjstvo, uz prisustvo od oko 65 odsto, pomnožili sa tri čaše dnevno, i to pomnožili sa brojem radnih dana – došli smo do pola miliona čaša mesečno – rekla je za 021.rs Ivana Ostojić, zastupnica udruženja koje osnovalo nekoliko mama različitih profesija i kojem je jedan od ciljeva zaštita životne sredine.
U Novom Sadu je jutros bila Sanja Ignjatović Eker, reporterka jutarnjeg programa „Probudi se“.
Šta udruženje „Rezzon“ navodi kao glavni razlog i predlažu li alternativu, za TV Nova pojašnjava Ivana Ostojić iz ovog udruženja.
Prilog pogledajte na početku ove vesti.
BONUS VIDEO – Bosiljka Jovanović o peticiji za zabranu plastičnih čaša: Jednokratne čase u vrtiće uvela sanitarna inspekcija