Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, važi za jednog od najpopularnijih i najuticajnijih jutjubera današanjice, kog samo na Jutjubu prati više od milion i sedam stotina hiljada ljudi. Bogdan često izaziva skandale i oprečne komentare, a sada i njegov otac Nenad Ilić, inače sveštenik, priča o tome za Nova.rs.
„On je čovek zabavljač i to vrlo talentovan, to je očigledno. Problem je što možda previše dobija prostora u medijima. On se bavi poslom koji je farsa. To je farsična komedija sa pojačanim humorom. Nekada je malo grub, ali to je dominantan žanr pa je on sada isplivao i došao u prvi plan. Rekao bih da je sve to čime se bavi postalo značajnije nego što na prvi pogled izgleda. To zašto je on toliki fenomen danas je pitanje celokupne globalne kulture i momenta društva u kome živimo. To je druga priča. „, izjavio je on za Nova.rs.
Na pitanje da li smatra da Bogdan Ilić svojim klipovima, izjavama i komentarima ima loš uticaj na mlade koji ga prate, Ilić odgovara negativno.
„Nema negativnog uticaja na klince. To je jedna vrsta zabave koja je farsa zasnovana na grubom humoru. To je postojalo u srednjem veku i u renesansi i kroz vreme generalno. To je pitanje izbora. Svako može da bira šta želi da sluša i gleda. On širi dobro raspoloženje, pogotovo u ovo mračno i tmurno vreme. Dodao bih da on odgovara potrebama publike i da bi možda mogao i drugačije to da radi, ali generalno širi dobro raspoloženje, da nije tako, ne bi ga ni gledali“, zaključio je on za Nova.rs.
S druge strane, većinska javnost i domaći mediji smatraju da mladi jutjuber služi kao pravi primer lošeg ponašanja. On je nedavno bio u žiži interesovanja javnosti zbog kršenja policijskog časa usled čega je priveden, ali je i izazvao oprečne komentare javnosti kada je putem svojih društvenih mreža navodno prodavao „zaštitne maske“ u jeku epidemije koronavirusa. Inače je i poznat kao neko ko svojim šovinističkim i homofobičnim izjavama izaziva bes Tviteraša i puni naslove domaćih tabloida.
Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama Instagram, Fejsbuk i Tviter.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare