Hedi Lamar rođena je u Austriji kao Hedvig Eva Marija Kisler. Bila je jedna od najvećih glumačkih zvezda tridesetih, a proslavio ju je čehoslovački film „Ekstaza“ iz 1933. godine.
Ovaj film ušao je u istoriju kinematografije kao prvi film sa obnaženim scenama. Po dolasku u Ameriku, počela je da radi za čuvenu filmsku kompaniju Metro Goldvin Majer (MGM). Prezime Lamar ponela je na zahtev ove kuće, a dodeljeno joj je po njihovoj zvezdi nemih filmova Barbari La Mar.
Tokom godina kada je bila na vrhuncu svoje slave, smatrali su je najlepšom ženom na svetu, ali i najplaćenijom glumicom.
Osim svojih uloga, Hedi je neizbrisiv trag ostavila i u oblasti bežičnih komunikacija, te se i danas upotrebljavaju proizvodi, koji koriste njen patent.
Na pauzama snimanja, glumica je odlazila u prikolicu i istraživala.
Pronašla je metod transmisije radio-zračenja preskakanja frekvencije, koji je upotrebljen za ciljanje podmornica i sprovođenje blokade Kube tokom Kubanske raketne krize. Važno je reći da je taj metod deo načina na koji wi-fi, GPS i Blutut funkcionišu.
Doprinos je dala i u brobi protiv nacista tokom Drugog svetskog rata. Naime, američka vojska je koristila njen „sistem tajnih komunikacija”. Zajedno sa Džordžom Antejlom registrovala je 1941. patent tehnologije proširenog spektra, koje je nakon 10 godina počela da koristi američka mornarica, a zatim i čitava vojska.
Osim što je doprinela novim načinima komunikacije, u njene izume spadaju i fluorescentne ogrlice za pse, razne arome za hranu i sporogoreći štapići za blizinu.
Njen privatni život je oduvek intrigirao javnost. Udavala se sedam puta, a umrla u 86. godini, ostavivši iza sebe troje dece.