Svojim radom van primarnih zanimanja zaslužili su ove titule.
Kraljevska porodicasvake godine je odavala počast mnogim poznatim ličnostima na osnovu njihovog doprinosa u raznim sferama.
Tako su brojni glumci, umetnici i sportisti postali nosioci prestižnih plemićkih titula.
Kira Najtli, engleska glumica koja je karijeru počela ranih devedesetih godina, nagrađena je ordenom Ujedinjenog Kraljevstva 2018. godine. Ona je radila sa mnogim filantropskim organizacijama kao što je „Oxfam“ i „WaterAid“.
Prema mišljenju kraljevske porodice Kia je titulu zaslužila zbog svog humanitarnog rada.
Slavna pop pevačica Adel primila je nagradu najznačajnijeg reda Britanije tokom 2013. godine. Njoj je ovu titulu uručio princ Čarls, a sama Adel se danas zvanično zove mis Adel Adkins MBE. Ova nagrada se obično daje osobama koje su nesebično radile na polju humanosti, poslovima od javnog značaja i promociji Ujedinjenog Kraljevstva.
Glumica Anđelina Džoli je titulu dame dobila 2014. godine, a uručila joj je kraljica Elizabeta II lično. Nekadašnja „loša devojka“ Holivuda nagrađena je za rad na subijanju seksualnog nasilja u ratom zahvaćenim područjima.
Džolijeva često ističe da je njen humanitarni rad nešto čime se ponosi i da joj je značajniji od glumačkog. Putovala je na više od 40 humanitarnih misija širom sveta, tokom kojih je vreme provodila sa izbeglicama. Ratna tematika joj je interesantna, te se i njen kontroverzni rediteljski debi „U zemlji krve i meda“ bavio konfliktom u Bosni.
Fudbaler Dejvid Bekam je 2003. godine proglašen oficirom reda Ujedinjenog Kraljevstva. Ovu titulu nije dobio zbog dostignuća u sportu, već zato što je jedna od vodećih javnih ličnosti koje podržavaju UNICEF-ov program za poboljšanje dečje zdravstvene nege.
Elton Džon je jedan od najvećih miljenika kraljevske porodice Velike Britanije.
Njega je vitezom proglasila kraljica Elizabeta 1998. godine. Ovaj slavni muzičar je svoj život posvetio borbi protiv side, kao i podršci brojnim svetskim LGBT udruženjima.
BONUS VIDEO: Top 10 najskupljih razvoda