Foto: ROLF VENNENBERND / AFP / Profimedia

Želite li da postanete milioner? (Who Wants to Be a Millionaire?) televizijski je kviz poreklom iz Velike Britanije, koji važi za najpopularniji u više od 120 zemalja. Kviz je počeo da se emituje na britanskoj televizijskoj stanici ITV 1998. godine, na današnji dan.

U Srbiji se kviz počeo emitovati 6. maja 2002. na BK televiziji, ali je nakon što je ta televizijska kuća izgubila licencu emitovanje prekinuto. Kasnije je u Srbiji emitovan na nekim drugim televizijama, a nakon ogromne i dugogodišnje pauze, svoj veliki povratak, kviz „Milioner“ imao je na TV Nova prošle godine.

PROČITAJTE JOŠ

Voditelj je bio Ivan Zeljković, kojeg su obožavatelji ovog kviza i ranije pamtili kao domaćina ovog TV programa.

Do sada je više od 200 ljudi, poput vas i nas, uspelo da osvoji glavnu nagradu i da postane milioner. Kviz se u Nemačkoj emituje već 22 godine, u Australiji takođe, u Austriji i Švedskoj se emituje 21 godinu. Interesantno je i to da je ovaj kultni kviz dobio više od 65 prestižnih nagrada, uključujući i čuvenu BAFTU i Emi nagradu.

Kakva su pravila kviza i šta ga čini toliko popularnim?

U konkurenciju ulaze 10 takmičara. Takmičari imaju zadatak da u što kraćem roku postave određene pojmove u tačan redosled. Najbrži takmičar seda u „vruću stolicu“ i započinje igru. Njegov zadatak je da odgovori tačno na 15 pitanja, od kojih svako ima po četiri ponuđena odgovora. Svako pitanje nosi određenu sumu. Na petom i desetom pitanju nalaze se zagarantovane sume. Ukoliko takmičar da pogrešan odgovor, osvaja samo sumu koja mu je poslednja zagarantovana. Takmičar može u svakom trenutku odustati pre davanja konačnog odgovora.

Vreme za razmišljanje je neograničeno, a takmičar ima pravo i na tri vrste pomoći.

Nova TV vratila ovaj kviz na velika vrata

U sklopu svoje jesenje šeme, televizija Nova vratila je ovaj kviz na male ekrane od septembra meseca prošle godine. Isto se dešava i sada, te će obožavatelji kviza moći da prate novu sezonu od 18. septembra ekskluzivno na TV Nova.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar