Danas se održava Beograd Prajd 2024 godine - a kuma ovogodišnjeg Prajda je pevačica Zejna Murkić.
Zejna je samo jedna u nizu kuma Beograd Prajda, a od trenutka kada se parada ponosa održava u Beograd, kume su uglavnom bile pevačice, ali i jedna novinarka i spisateljica.
Do 2010. godine nijedan pokušaj organizovanja parade ponosa u Beogradu nije uspešno okončan. Prva parada organizovana je 2001. godine, nakon demokratskih promena u Srbiji, ali je završena prebijanjem učesnica i učesnika od strane navijača i desničarskih grupa.
Parada ponosa je ponovo planirana 2004. godine, ali je su je organizatori otkazali nakon martovskih nemira i paljenja džamija u Nišu i Beogradu.
Nakon više godina pauze, naredna povorka ponosa bila je zakazana 2009. godine, ali i otkazana, nakon što je, dan pre održavanja povorke, tadašnji premijer Srbije Mirko Cvetković uručio organizatorima rešenje o izmeštanju povorke na lokaciju različitu od planirane i time efektivno onemogućio održavanje prvobitno planiranog događaja.
Parada ponosa je ponovo zakazana 2010. godine za 10. oktobar, kada je prvi put uspešno održana.
Nakon četiri godine uspešno je održan treći prajd u Beogradu 28. septembra 2014. godine, gde je sve prošlo bez većih incidenata. Beogradom se prošetalo između 1.000—1.500 ljudi. Već sledeće godine, 20. septembra 2015, četvrta parada ponosa je prošla još bolje u odnosu na prethodnu godinu — gde je član Organizacionog odbora Boban Stojanović ocenio da je ovo prva prava parada. Te godine je održana i prva trans parada u Beogradu, nakon koje Beograd dobija drugi prajd događaj pod nazivom „Ponos Srbije” koji se od 2016. godine tradicionalno održava u junu, u znaku obeležavanja Stounvolske pobune.
Mirjana Karanović
Jelena Karleuša
Biljana Srbljanović
Suzana Trninić
Sara Jo
Sajsi MC
Ida Prester
Nataša Bekvalac
Zejna