Foto: Prinscreen/N1

Gorica Nešović i Dragan Ilić svojevremeno su postali najprepoznatljivi glas srpskog radija, specifična kombinacija dvoje voditelja koji su, onima koji su ih slušali, jutra činili zabavnijim, veselijim i često im izazivali osmehe na licima. Zahvaljujući njima, trend jutarnjeg programa na radiju, bez slike, već samo sa zvukom, postao je nešto što su mnogi posle njih pokušavali da ostvare - ali jednostavno niko nije bio toliko dobar.

Da li je u pitanju njihovo dugogodišnje radno iskustvo, neosporan talenat, harima i hemija koja je postojala između voditeljke i voditelja, nije ni važno, jer će njih dvoje, u bilo kom slučaju, ostati upamćeni kao srpske radijske legende.

PROČITAJTE JOŠ

Nakon Goričine smrti pre dve godine, juče je osvanula i vest da se jutarnji radio-program „Buđenje“ koji se emitovao na Radiju S2 – gasi. Ovu emisiju godinama su zajedno vodili Dragan Ilić i Gorica Nešović, a nakon njene smrti, Draganu se pridružila Dejana Milović Buha.

Njih dvoje sada su objavili zajedničko saopštenje u kom su naveli da je „Buđenje“ ukinuto.

„Poštovani slušaoci, nakon 10 godina emitovanja naše emisije na radiju S2, novi vlasnik S MEDIA obavestio nas je o prekidu saradnje. Ova odluka je odmah stupila na snagu, pa se emisija ‘Buđenje’, u produkciji Supermiš D.O.O., više neće emitovati na ovoj frekvenciji“, naveli su oni.

„Očigledno se naš program ne uklapa u viziju novih vlasnika, pa ćemo potražiti novi kanal kojim ćemo vam se obratiti. Želeo bih da naglasim da smo se u realizaciji našeg programa uvek vodili profesionalnim i etičkim standardima. Tako će biti i ubuduće. Hvala vam na poverenju koje nećemo izneveriti. Čujemo se na nekoj novoj frekvenciji. S poštovanjem, Dragan Ilić i Dejana Milović Buha“.

Gašenje emisije i Goričina smrt ipak ne znači da će ovaj legendarni tandem ikada biti zaboravljen.

Pre dve godine, kada je nakon duge bolesti voditeljka preminula u 59. godini života, Dragan Ilić obećao je da će doći na posao i da će puna četiri sata pričati o njoj, puštati njene pesme i prisećati se zajedničkih trenutaka. I to je i uradio.

„Kad postoji sličnost onda se rađa rivalitet. Gorica i Madona su bile slične, u nekom trenutku su bile kao dvojnice, mnogo su ličile jedna na drugu. U tom periodu je Gorica i bila na njenom koncertu. Gorica je često kroz šalu volela da kaže da je visoka plavooka žena od 185 centimetara. A verujte bila je visočija od Madone, pa barem pet centimetara“, prisetio se Ilić i prikladno priči pustio Madoninu pesmu.

Dragan Ilić i Gorica Nešović Foto: Antonio Ahel/ATAImages

U ovoj emisiji smo mogli da saznamo i kako je Gorica doživljavala kada joj gosti na radiju kasne.

„Nikad neću zaboraviti kada je pozvala Dada Topića koji je obećao da će da dođe. U nekom trenutku se javio da će da kasni, a onda smo upalili televizor i videli da ju je Dado ispalio jer je otišao na gostovanje kod Žike Šarenice. Smejali smo se do iznemoglosti“, rekao je Ilić, a onda dodao:

„Slično je bilo i sa Radetom Šerbedžijom. Gorica ga čeka, nema Radeta, zakasnio je onako dobrano. Kada je došao, Gorica ga je onim njenim glasom pitala: ‘Pa, gde ste’, a on je nonšalantno odgovorio: ‘Ma pustimo sad to’.“

Ilić je emisiju odjavio uz emotivne reči posvećene svojoj dugogodišnjoj koleginici i prijateljici.

„Ovo će sada biti najteže. Treba da odjavim emisiju. Gorica je dosta pisala, ja sada ovo ne bih mogao da pročitam, poslednja njena priča se zove ‘Život’. Jako je teško da kažete kako da se završi program i sa kojom pesmom da ispratim Goricu. Jedan takav rastanak smo imali sa Vladom Divljanom. I on i Gorica nikad nisu hteli da pokazuju da im nije dobro, uvek su govorili da se dobro osećaju, a kada ih pitaš zašto neće da kažu istinu, uvek je bilo isto: ‘Da ne smaram’.“

„Znam da nas sluša i sa ovom pesmom završavam današnje buđenje. Ništa Goco, čujemo se u ponedeljak u šest“, završio je drhtavim glasom Ilić.

Danas, kada Gorice i emisije više nema, zasigurno ostaje jedna stvar – a to je da su njih dvoje prva asocijacija kada bilo kome u Srbiji pomenete radijski jutarnji program i magični voditeljkiski tandem koji se dešava jednom u sto godina.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare