"Dok sam ja došao sa Zvezdare, lekari su već bili tu. Urađena je reanimacija, ali on se nije vratio. Ode Džeki. Šok! Najgore je usledilo tek kada je saopšteno njegovim ćerkama, Ani i Mariji, koje nisu mogle da dođu sebi. Održavaju se uz pomoć lekova", priča za Nova.rs Zoran Jagodić Rule, jedan od Džejevih najboljih prijatelja, šta se dešavalo tog tužnog dana, u nedelju, kad nas je kralj srpske narodne muzike zauvek napustio.
Zoran Jagodić Rule, najbolji prijatelj i klavijaturista legendarnog pevača narodne muzike Džeja Ramadanovskog, ne može da se pomiri sa činjenicom da je izgubio prijatelja s kojim se družio intenzivno i svakodnevno punih 25 godina.
Do pre dve noći Džej je bio tu, a sad ga više nema. Otišao je zauvek. Njegov prijatelj Rule, još ne može da se pomiri sa time da je već bilo kasno, kada je preksinoć, po dolasku Hitne pomoći u pevačev stan on odmah sa Zvezdare pojurio na Dorćol kako bi pomogao prijatelju.
Rule je u razgovoru za portal Nova.rs, u piceriji na Dorćolu, u kojoj je sa Ramadanovskim svakodnevno sedeo, ispričao šta se dešavalo u nedelju veče kada je preminuo Džej.
„Probudio se u 10 sati, malo se rastezao po stanu i gledao TV. Oko 14 sati otišao je da prilegne. Andrijana, njegova najbolja prijateljica, malo je sređivala stan, a onda otišla do prodavnice u nabavku. Kada se posle pola sata vratila, otišla je u sobu da ga probudi, ali nije uspela. Uspaničena je pozvala Hitnu pomoć i mene. Dok sam ja došao sa Zvezdare, lekari su već bili tu. Urađena je reanimacija, ali on se nije vratio. Ode Džeki. Šok! Najgore je usledilo tek kada je saopšteno njegovim ćerkama, Ani i Mariji, koje nisu mogle da dođu sebi. Održavaju se uz pomoć lekova“, priča Rule i dodaje da niko nije slutio da će se to dogoditi, iako je bio bolestan.
„Čuli smo se prethodno veče i jutro pred njegovu smrt. Baš smo se dogovarali da za koji dan odemo kod prijatelja u Mostar, a Džej je želeo da ostanemo dva, tri dana. To je bio naš sledeći plan i njegova velika želja, koju na žalost eto nismo stigli da ostvarimo. Sve je bilo normalno tog dana. Bio je isti kao i svaki dan. Sve je išlo na šalu, smeh i zajebanciju“, priča muzičar.
Jagodić ističe da se Džej od početka prvog talalasa koronavirusa pridržavao svih mera predostrožnosti i pazio na sebe zbog svih zdravstvenih komplikacija koje je imao poslednjih godina.
„Pridržavao se svih mera. Još u martu kada je krenula ova pošast, Džeki se zakamuflirao u kuću i slabo je izlazio, osim do prodavnice i kafane… Preko leta smo malo putovali i radili, ali ništa preterano. Zaista je vodio računa i držao distancu od ljudi, pogotovo u poslednje vreme“, rekao je klavijaturista.
Džej je više puta za medije govorio da je posle operacije srca smanjio alkohol, ali da ga se nije i totalno odrekao. Svojevremeno je za medije priznao i da ponekad koristi narkotike, objasnivši tada kako to ipak nije svakodnevno.
„Ljudi malo greše. Džej nije bio alkoholičar, ali voleo je da popije, i to dobro. Zna se šta je pijanac. Njega niko nikada nije mortus pijanog izneo iz kafane, iako je umeo da zasedne i ostane tu danima. Ne bih to nazvao pijanstvom, nego pijuckanjem, jer je svaku čašicu ispijao sa uživanjem, a ne zbog želje da se upropasti od alkohola. Imao je običaj kad mu konobar u kafani, u koju je voleo da dođe, priđe i pita ga: „Džoni, šta ćeš da piješ“, on kaže: „Daj kafu i viski bez leda“. E, onda tu krene jedan, drugi, treći… Često sam ga kritikovao: „Alo, prikoči, dokle više“, a on meni udara kontru, pa kaže: „polako, tek sam drugi naručio, nije mi ništa“. Znate njega, da ga uhvatiš i za glavu i za rep, terao je svoje. Međutim, ponavljam, sve je rado sa uživanjem. Što se tiče droge, što bi on rekao „čvakalica makalica“. To je opet nešto drugo, nije on bio narkoman“, objašnjava Rule.
Džej Ramadanovski, koji je preminuo pre dva dana u svom stanu na Dorćolu, biće sahranjen u petak, 11. decembra u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.
Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama Instagram, Fejsbuk i Tviter.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare