Iako je Džared Leto neškolovan glumac, postao je oskarovac. Pored toga, on je pevačka rock zvezda koja je obesmislila mnoga pravila i stereotipe koji su se pojavljivali u Holivudu.
Godine 1998. Terens Malik ga bira za sporednog glumca u filmu „The Thin Red Line“, rađenom po autobiografskom ratnom romanu, u kojem je glumio zajedno sa Šon Penom i Nik Noltom.
Iste godine sa bratom formira bend 30 Seconds to Mars, a postaje i Heri Goldfarb u Selbijevoj adaptaciji Requiem for a Dream. Za tu ulogu je lutao ulicama Njujorka mesecima, odrekavši se seksa na nekoliko meseci.
Njegova majka Konstanca, poreklom Akadijanka, bila je hipik, i svoja dva sina, Džareda i Šenona je kroz odrastanje okružila umetnicima, fotografima, slikarima, tako da je Džared Leto još od malih nogu bio upućen na mnoge sfere javnog života.
U Los Anđeles se preselio da bi jurio karijeru režisera, a ulogu u tinejdž serijalu „My So Called Life“ sa ljupkom Kler Dejns u ulozi Anđele, prihvatio je, a da propisno nije odradio ni bazične časove glume, piše Pavle Jakšić u članku, koji je posvećen upravo ovom glumcu i muzičaru.
Njegove uloge najčešće su bile daleko bolje od filmova u kojima je glumio. Uloga Džokera u filmu „Suicide Squad“ možda je najbolji dokaz za ovu tezu.
Godine 1998. postaje i Heri Goldfarb u Selbijevoj adaptaciji „Requiem for a Dream“. Za tu ulogu je lutao ulicama Njujorka mesecima.
Sa bratom je fotmirao grupu „30 Seconds to Mars“, čiji album „This Is War“ dobija brojne muzičke nagrade i ulazi u 10 najboljih albuma 2010. godine. Te godine 30 Seconds to Mars obaraju rekord Ginisove knjige rekorda kao bend sa najvećim brojem nastupa uživo u toku ciklusa jednog albuma (300). Skoro ceo svet je video njegove „custom made“ McSwain gitare, sa ugraviranim grifonom, koji je sam nacrtao.
Džared Leto je jedan od retkih likova kojeg ćete videti na ulici u Gucci bundi i Vans patikama uz naborane čarape, a za koga nećete reći da je ekcentrik ili da je pretenciozan.
Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama Instagram, Fejsbuk i Tviter.