Foto: Privatna arhiva, EPA/EFE; Instagram, Profimedia

Južnoamerički narko bosovi važe za najsurovije na svetu. Priče o njihovim zlodelima dobijaju veliku pažnju , te su o Pablu Eskobaru, El Čapu, Migelu Angelu Feliksu i drugima snimljene neke od najgledanijih serija i napisane knjige prodate u milionima primeraka. Sve njih, pored oružja, nasilja i droge, povezuje i jedna bitka stavka- lepe žene koje ih okružuju. One su vremenom postale bitne karike u narko kartelima, a neke od njih mogli bismo nazvati naslednicama čuvene Grizelde Blanko.

Pročitajte još:

Nakon nedavnog hapšenja najvećeg kolumbijskog narkobosa današnjice Daria Antonija Usuge, poznatijim pod nadimkom Otonijel, u centru pažnje našla se njegova supruga Blanka Madrid. Ova plastična lepotica u ozloglašenom gradu Medeljin poznatija je kao „de la Flaka“, što prevedeno sa španskog jezika znači mršavica. Blanka se bavila logističkim operacijama i pranjem novca.

U obavljanju “dužnosti” pomagale su joj sestre Marija, Sandra i Mata, sa kojima je Ontonijel imao afere. Svastike su za uzvrat dobijale skupocene stvari, putovanja, automobile, ali i plastične operacije.

Takođe, Blanka i njene sestre su ga na smenu posećivale u prašumama, u kojima se skrivao od policije tokom proteklih godina. Ipak, titulu šefice imala je samo Blanka.

Foto:privatna arhiva

Vernica koja pare preko crkve

Blanka je tu titulu dobila, jer je novac umela da “opere kao mašina za veš” i bez mnogo muke ga prebaci u legalne tokove. Baš kao u popularnim Netfliksovim serijama to je radila na nesvakidašnje načine.

Naime, ona je angažovala evangelističkog pastora Horhe Sedenja iz Dominikanske Republike da njenim novcem, koji je prikazan kao donacija, otvara crkve u Kolubiji. Novac je donirao i sam Ontonijel, jer ga je Blanka ubedila da se sveštenik moli da on nikada ne bude uhapšen.

Zauzvrat evangalistička crkva je svojim kamionima koji se ne pretresaju jer na sebi imaju oznaku međunarodne NVO prevozila drogu. Za svaku vožnju dobijali su 300 miliona kolumbijskih pezosa (68.532 evra), a ostatak vrednosti “pošiljke” slivao se u kasu kartela.

Ipak, “mršavica” je u nekom trenutku napravila grešku u koracima. Pala je u ruke policije februaru 2015. godine, kada je optužena za pranje novca i nezakonito bogaćenje.

Blanka nije jedina koja je uhapšena zbog veza sa narko kartelima i ljubavnog odnosa sa njihovim šefovima. Sličnu sudbinu dele Ema Koronel, Klaudija Oćoa Feliks i Sandra Avila Beltran.

El Čapova misica

Ema Koronel je sa samo osamnaest godina, udajom za Hoakin El Čapa Guzmana, postala je prva dama podzemlja Sinaloe. Njen muž ubrzo je „držao“ ceo Meksiko, a ona je imala sve o čemu je maštala.

Foto:EPA-EFE/JOHN TAGGART

Iz braka sa Guzmanom ima blizankinje.

Često je bila na meti osuda javnosti zbog razmetanja luksuzom i što je i pored toliko zlodela koje je učinio „El patron“ ona njemu ostala verna.

Dosta se govorilo o njenoj ljubavi prema haljinama najpoznatijih dizajnera, kao i da uživa u vilama na egzotičnim destinacijama, nizu nesvakidašnjih ljubimaca, milionima na računu.

Ipak, hapšenjemb “patrona” počinje njen sunovrat i ona ubzo završava sa druge strane rešetaka. Njen život se sada svodi na par koraka u samici u zatvoru u Virdžiniji.

Unutra, kaže njen advokat Mariel Kolon Miro, Ema čita „romantične“ knjige, kako bi zaboravljala na probleme. Uslovi u zatvoru potpuno su suprotni životu koji je nekada imala. Pre samo nekoliko meseci želela je da lansira liniju odeće El Čapo Guzman. Na suđenje svom mužu u Njujorku dolazila je sa draguljima na vratu i skupocenim satovima.

Foto:Tanjug/AP Photo/Seth Wenig

Sve to prestaje njenim hapšenjem na međunarodnom aerodromu Duls u Virdžniji kada je optužena za pomaganje suprugu u vođenju zloglasnog kartela Sinaloa. Zvaničnici FBI-a rekli su da je Ema distribuirala kokain i pomogla u planiranju bega njenog supruga iz meksičkog zatvora 2015. godine.

Ona se u junu pred saveznim sudijom u Vašingtonu izjasnila krivom i za pranje novca, ali i učestvovanje u transakcijama sa stranim trgovcem narkoticima. Postupak još uvek traje, a moguće je da će u zatvoru ostati do kraja života.

Vođa odreda ubica Los Antraks

Klaudija Oćoa Feliks, dilerka iz Sinalole, poznata kao Carica Antraks, pronađena je mrtva pre dve godine. Navodno, smrt je posledica predoziranja, a njeno telo je pronađeno u Kulijakanu, gradu u meksičkoj saveznoj državi Sinaloi.

Za Klaudiju se verovalo da je u samom vrhu kartela i da vodi odred ubica Los Antraks, koji obavlja najprljavije poslove za ovaj kartel.

Ona je mesto na prestolu zauzela nakon hapšenja tadašnjeg vođe kartela Hoze Rodrig Arečig Gamboa, poznatog pod nadimkom Čino Antraks. Ona je nikada nije govorila o svojoj ulozi u kartelu, ali je na Instagramu redovno postavljala svoje fotografije sa ozbiljnim naoružanjem.

Postala je zvezda društvenih mreža 2014. godine, kad je otvorila nalog na Instagramu. Na Instagramu je 2019. imala čak 295.000 pratilaca.

Okružena drogom od rođenja

Sandra Avila Beltran jedna je od najmoćnih članica meksičke narko mafije ikada. Još kao dete živela je okružena luksuzom i bogatstvom. Njen otac Alfonso Avila Kintero bio je rođak osnivača kartela Gvadalahara, pa su gomile novčanica bile sastavni deo njenog života.

Kao devojčica je toliko često prebrojavala novac da je kasnije bilo dovoljno da uzme svežanj novčanica u ruku i pogodi o kojoj je svoti reč.

Sa samo 13 godina bila je svedok oružanih obračuna.

“Ljudi su išli ulicama s pištoljima na pojasu, a muzičari su ih pratili i svirali. U zoru se začula muzika, pucnjava, to je značilo da ubijaju ljude”, izjavila je ona jednom prilikom.

Sa 17 godina upisuje studije novinarstva. Međutim, na trećoj godini je kidnapuje ljubomorni dečko koji je bio blisko povezan sa kartelima. U roku od nekoliko meseci napustila je grad i time su njene nade da će se baviti istraživačkim novinarstvom propale.

Umesto toga ulazi u svet narko mafije. Ubrzo počinje da napreduje u hijerarhiji.

Sprijateljila se sa „El Čapom“ , zabavljala se s jednim od glavnih vođa Sinaloe, upravljala je voznim parkom od 30 automobila i pobeđivala glavnog telogranitelja Rafaela Karo Kintera, osnivača kartela Gvadalahara, u nadmetanjima u gađanju ciljeva iz oružja.

Činilo se da je nepobediva, ali 2002. godine kola kreću nizbrdo. Oteli su njenog sina, a kada je platila otkup od pet miliona dolara, policija je pojačala kontrole i postala je jedan od „najtraženijih kriminalaca“. Godinama je živela u bekstvu.

Zajedno sa dečkom Huanom Dijegom Espinozom, zgodnim mladim kolumbijskm trgovcem kokainom uhapšena je 27. septembra 2007. godine. Osuđena je zbog pranja novca. U zatvoru je provela sedam godina, od čega dve u samici, a oslobođena je 2015. godine.

BONUS VIDEO: Hapšenje Otonijela narko bosa iz Kolumbije

***

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar