Foto: Instagram/dooce/

Heder Armstrong, blogerka u oblasti roditeljstva koja se proslavila tokom 2000-ih godina, preminula je u 47. godini.

Njen dečko Pit Ešdaun rekao je za Asošiejted pres da je pronašao Heder mrtvu u utorak uveče u njihovoj kući u Juti.

View this post on Instagram

A post shared by Heather B. Hamilton (@dooce)

„Kraljica“ blogovanja u oblasti roditeljstva pokrenula je svoj sajt Dooce, na kojem je pisala o deci, vezama i svojim ličnim problemima. Ovaj sajt je, na vrhuncu popularnosti, imao više od osam miliona posetilaca mesečno. To je bilo 2009. godine, kada se Heder našla na Forbsovoj listi 30 najuticajnijih žena u medijima.

Međutim, na početku svoje blogerske karijere, Heder je obrađivala drugačije teme. Pisala je o poslu, seksu i napuštanju mormonske crkve, prenosi BBC.

Zbog bloga je dobila otkaz na poziciji veb dizajnera, 2002. godine, nakon što je u firmi u kojoj je radila otkriveno da vodi blog u kojem svojim kolegama daje nadimke, poput „onaj kolega koji uspeva da kaže nešto glupo svaki put kad otvori usta“. Nakon pauze u blogovanju koja je trajala šest meseci, ponovo je pokrenula sajt, i to nakon što je zatrudnela.

Iskreno je pisala o problemima sa decom, mentalnim zdravljem, alkoholom i postporođajnom depresijom.

Prema proceni objavljenoj u Wall Street Journal-u, do 2009. godine, blog joj je donosio zaradu od oko 40.000 američkih dolara mesečno, i to zahvaljujući plaćenim reklamama.

PROČITAJTE JOŠ

Heder je napisala i tri knjige, a u jednoj od njih, „Memoarima“, pisala je o tome kako je patila od hronične depresije koju nije lečila sve dok nije upisala fakultet.

Njen dečko Pit rekao je za AP da je Heder bila trezna više od godinu i po dana, ali je nedavno doživela recidiv. Takođe, rekao je da je izvršila samoubistvo.

Heder je iza sebe ostavila bivšeg muža Džona, ćerku Letu od 19 i sina Marla od 14 godina, dečka Pita i njegovo troje dece iz prethodnog braka.

KAKO POTRAŽITI POMOĆ

Ako nisi siguran kome da se obratiš za pomoć, a osećaš da ti je potrebna, za početak, imaj na umu da je tvoj lekar opšte prakse u mogućnosti da te uputi stručnjaku za mentalno zdravlje i konsultovanje s njim je prvi korak ka lečenju. Ipak, ukoliko iz nekog razloga ne možeš tim putem, u nastavku su navedena mesta i ljudi koji te mogu uputiti ili koji pružaju dijagnostičke i terapijske usluge za depresiju.

Nacionalna SOS linija za prevenciju samoubistva

Telefon: 011/7777000

PRVA POMOĆ

Psihocentrala

Crnogorska 2/16, Savski Venac, Beograd

Telefon: 064 2288885

Email: [email protected]

Centar Srce

Telefon: 0800-300-303

Email: [email protected].

Klinika za psihijatrijske bolesti Dr Laza Lazarević

Višegradska 26, Beograd

Centrala 011/3636400

Institut za mentalno zdravlje

Palmotićeva 37, Beograd; telefon: 011/3307 500

Paunova 2; telefon: 011/2666 166, 011/2664 555

BONUS VIDEO Možemo li se zaraziti strahovima i depresijom

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar