Foto: Tanjug/AP Photo/Stefanie Dazio

Delovi južne Kalifornije i jugozapada SAD-a danas su se suočili s pretnjom iznenadnih poplava, klizišta i blatnih odrona nakon što je oluja Hilari tokom noći izazvala rekordne pljuskove.

Za oko 17 miliona Amerikanaca izdata su upozorenja za poplave i jake vetrove, dok se oluja kretala prema severu donoseći obilne kiše od granice SAD-a i Meksika u Kaliforniji preko Las Vegasa do delova severozapada zemlje, objavila je Nacionalna meteorološka služba.

Jedna od najteže pogođenih gradova je Palm Springs u Kaliforniji gde su, kako pokazuju videozapisi objavljeni na društvenim mrežama, poplavljene ulice prepune granja, smeća i krhotina, prenosi Index.hr.

Hilari preko noći postala posttropski ciklon

Kiša je jutros padala u mnogim delovima regije u kojoj su već zabeleženi rekordni pljuskovi. Hilari je preko noći pala na nivo posttropskog ciklona.

Foto: Tanjug/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

U nekim planinskim i pustinjskim područjima ukupna količina kiše mogla bi doseći 12 do 25 cm zbog oluje, količina koja uobičajeno padne u pustinjama u jednoj godini, kažu prognostičari.

Foto: Tanjug/NOAA via AP

Dok se očekivalo da će kiša polako slabiti tokom jutra u južnoj Kaliforniji, zvaničnici su upozorili stanovnike da i dalje budu na oprezu jer bi opasne poplave mogle poplaviti stambena naselja.

PROČITAJTE JOŠ:

Oluja prvo opustošila Meksiko

Pre nego što je pogodila jugozapad SAD-a, oluja je poharala meksički poluostrvo Donja Kalifornija. U Meksiku je poginula najmanje jedna osoba i bujične poplave preplavile su ulice.

Foto: Tanjug/AP Photo/Richard Vogel

Oluja je ušla u SAD u nedelju poslepodne u okrug San Dijego.

Prva je to tropska oluja ikad zabeležena u San Dijegu i prva u okrugu Los Anđeles od 1939. godine.

Foto: Tanjug/AP Photo/Ryan Sun

U nedelju je južnu Kaliforniju severno od Los Angelesa pogodio zemljotres jačine 5.1 stepen po Rihteru.

BONUS VIDEO:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar