Foto: SSP/Jovan Marković, Vesna Lalić/Nova.rs, TANJUG/ SAVA RADOVANOVIC

Više članova odbora Stranke slobode i pravde (SSP) u Valjevu podnelo je ostavku i zatražilo istupanje iz stranke zbog neslaganja sa potezima rukovodstva SSP-a nakon održanih izbora 3. aprila. Među njima je ostavku podneo i predsednik GO SSP-a Valjevo Branko Ivković koji je istakao da je glavni problem nekonsultovanje stranačkih organa oko donošenja ključnih stranačkih odluka. Kao jedan od glavnih razloga Ivković navodi i odlazak predsednika SSP-a Dragana Đilasa na razgovor sa liderom Srpske napredne stranke Aleksandrom Vučićem.

Šest članova GO SSP-a u Valjevu podnelo je ostavku, a pored Ivkovića tu su i potpredsednica ovog odbora Anđelka Đuričić Rakić, zatim članovi Jelena Kovanović, Jelena Branković, Snežana Kačarević i Stefan Jakovljević.

Branko Ivković je za portal Nova.rs istakao da niko nije konsultovan od gradskih odbora ili najviših stranačkih organa oko stavova i poteza rukovodstva SSP-a nakon održanih izbora.

Ivković je izjavio da se ključna stranačka pitanja ne mogu svesti na „odluke očigledno nekoliko ljudi“.

„Za nas je najveći problem od početka bio odlazak na razgovor kod (predsednika Srbije i lidera Srpske napredne stranke) Aleksandra Vučića. Među problemima je i promena stava o uvođenju sankcija Rusiji, pre izbora je bio jedan, a sada je drugi stav. Suština je da je sve ovo doneto bez konsultacija, ne mislim da se ide od člana do člana, ali neka forma mora da se ispoštuje“, rekao je Ivković za Nova.rs.

Među razloge neslaganja sa rukovodstvom SSP-a, Ivković je naveo i „izmenjenu i ublaženu retoriku“ u javnim nastupima čelnika stranke prema Srpskoj naprednoj stranci i Aleksandru Vučiću i najavu da će Stranka slobode i pravde biti konstruktivna opozicija u Skupštini Srbije.

„Što se tiče republičkog parlamenta u smislu neke konstruktivne opozicije, gde bi se glasalo za dobre predloge vlade, mi iskreno rečeno ne vidimo kakva dobra zakonska rešenja ili druge predloge može ova vlast da predloži, imajući u vidu iskustva svih ovih poslednjih 12 godina sa njima“, pojasnio je Ivković i dodao da su ljudi iz SSP-a od početka bili prepoznati kao „najoštriji protivnici ovog režima“.

Stranka slobode i pravde konferencija
Dejan Bulatović, Marinika Tepić, Dragan Đilas i Borko Stefanović, konferencija za novinare Stranka slobode i pravde Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

Upitan da li planiraju da pređu u neku drugu političku opciju, naš sagovornik je isključio bilo kakav angažman u okviru postojećih opozicionih partija jer su one sve zajedno, kako je ocenio Ivković, pokazale da nisu dorasle aktuelnom trenutku.

„Odluku o nekom daljem političkom angažmanu donećemo u narednom periodu. Naravno, svako će odlučiti u svoje ime“, rekao je Ivković i napomenuo da cela priča oko podnošenja ostavki u lokalnom rukovodstvu Stranke slobode i pravde nije bila organizovana.

Na pitanje da li MORAMO ili buduću političku organizaciju predsedničkog kandidata Zdravka Ponoša vide kao moguće partnere, Ivković navodi da je MORAMO pripada već postojećim opozicionim partijama, a za Ponoševu stranku je istakao da je ona još nepostojeća i da ne znaju koje će stavove ova politička stranka zastupati u budućnosti.

„Preuranjeno je govoriti o bilo čemu u tom pogledu“, zaključio je Ivković za portal Nova.rs.

BONUS VIDEO – Sukob Dragana Đilasa i Vuka Jeremića

Pratite nas i na društvenim mrežama:
Facebook
Twitter
Instagram