„Ako se o poslovima zeta Donalda Trampa, koji uključuju i gradnju hotela na mestu srpskog Generalštaba raspravlja u senatskom komitetu za finansije američkog Kongresa i o tome pišu ugledne novine u svetu, to je onda problem i za Srbiju”, rekao je Ponoš za N1.
Prema njegovim rečima, Aleksandar Vučić je učestvovao u svim kampanjama poraženih kandidata na američkim izborima.
„Najverovatnije učestvuje i sad. Nije problem što on to lično radi, što se svojevremeno grlio s Klintonom, nego što nas to košta. I tada je davao novac u pogrešnu kampanju, a i sada to radi sa Generalštabom. Čak i da daje u onu kampanju koja će pobediti, to nije od koristi građanima Srbije. On to radi o našem trošku, a u svom interesu“, rekao je Ponoš.
Povodom vanredne sednice o litijumu, koju je tražila opozicija, Ponoš je rekao da predstavnici vlasti na sednici o budžetu “jedu vreme, posebno ministri” i da ga ne bi iznenadilo da ta sednica samo počne, a nastavi se tek nakon završetka redovnog zasedanja.
“Ali to nije najvažnije, najvažnije je da ne počnu da kopaju, što i ne smeju jer je takvo raspoloženje javnosti – 60 odsto građana se tome protivi. Opozicija treba da koristi prostor u parlamentu da ogoli sve štetne projekte vlasti i informiše javnost. Takođe, litijum je kohezioni faktor unutar opozicionog korpusa, oko toga postoji saglasnost i unutar opozicije i većine građana uključujući deo glasača SNS-a.”
Govoreći o rebalansu budžeta Ponoš je upitao zašto se vlast ranije nije setila da predvidi kupovinu Rafal aviona, već da to radi rebalansom budžeta.
“Borbeni avioni se kupuju retko, jednom u 20-30 godina, to je velika investicija i dugoročno se planira, barem pet godina unapred. Ova vlast je prošle godine pravila budžet, i očigledno nije planirala kupovinu aviona. Predsednik države se tek sredinom ove godine naprasno setio da nam trebaju borbeni avioni, odlučio da ih odmah kupuje pa mu treba i 500 miliona evra iz rebalansa. To je nezabeleženo u civilizovanom svetu“.
Ponoš je istakao da ogromno izdvajanje za avione neće rešiti gorući problem u Vojsci.
“Vojska je kadrovski razvaljena, nema ljudstvo za upravljanje borbenim sistemima. Čovek koji je učestvovao u nesreći kod Kraljeva ima 54 godine. Ova vojska stoji na ljudima u šestoj deceniji života, na zastavnicima i civilima. To ne može samo parama da se reši”, zaključio je Ponoš.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare