Srđan Lalić, okrivljeni saradnik u postupku protiv Veljka Belivuka i optuženi koji je učestvovao u likvidacijama pomenute grupe, bio je jedan od glavnim prodavaca Skaj aplikacije u Srbiji. Od Skaja je mesečno zarađivao između 80.000 i 120.000 evra, a od hapšenja klana Belivuk otkrivena su sva lica Srđana Lalića - od dostavljača i IT stručnjaka do glavnog svedoka u dva velika postupka u Srbiji i Francuskoj.
Srđan Lalić, u javnosti poznat i kao „nasmejani koljač“ nakon što je njegova slika, dok nasmejan pozira pored žrtve, osvanula u medijima, ima podužu biografiju. Učestvovao je u svim likvidacijama koje je počinio klan Belivuk, a onda je odlučio i da bude glavni svedok u postupku protiv grupe.
Sem toga, svedoči i u postupku protiv vlasnika kompanije Skaj, za koju je radio i prodavao kriptovane telefone. On je francuskim istražnim organima obelodanio kako je funkcionisala Skaj aplikacija.
„U jednom trenutku, Lalić je za „Skaj” zarađivao između 80.000 i 120.000 evra mesečno. Kompanija mu je slala fakture na mejl, a on bi prikupljao keš od svojih preprodavaca i slao ga kompaniji. U početku je to radio transferima u banci, ali kako su se sume povećavale, naloženo mu je da koristi bitkoin ili druge kriptovalute“, otkrio je KRIK.
Bio je uspešan u ovom poslu i, prema podacima koje je prikupila francuska policija, pronašao je 1.600 klijenta i za „Skaj” zaradio oko 1,3 miliona evra.
Ono što se zna iz biografije Srđana Lalića od ranije jeste da je iz Rakovice i da je, kako je tvrdio, rudario kriptovalute. Prema navodima iz optužnice, on je mesečno od toga navodno mogao da zaradi 1.300 evra.
U optužnici se navodi i da u svom vlasništvu poseduje stan od 40 kvadratnih metara. Iako se to ne pominje u optužnici, u medijima se nakon njegovog hapšenja pojavio i podatak da je neko vreme bio zaposlen u Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje (RFZO).
To je, između ostalog, tvrdio pokret Dveri.
Kako je naš portal ranije pisao, Lalić je u RFZO radio do 2017. godine.
Pre toga oprobao se u raznim profesijama. Jedno vreme je navodno držao firmu za dostavu.
Kako je naš portal pisao, on je 10. novembra 2010. godine dobio je dozvolu za rad za firmu „Gradska dostava”, kojoj je kao delatnost upisan prijem, prerada, prevoz i uručenje ekspres pošiljaka.
Internet prezentacija ove firme je, u međuvremenu, ugašena, ali su ostali nalozi na društvenim mrežama. I po njima se jasno zaključuje da je Lalić ovu firmu reklamirao kao najbolju firmu za ekspresnu isporuku u Beogradu, prenošenje brze pošte i „potrčko dostavu”.
Na tom poslu bio je aktivan sve do 9. avgusta 2013. godine.
Podsetimo, klan Belivuk-Miljković tereti se za sedam brutalnih likvidacija, tela nisu pronađena jer su okrivljeni žrtve najpre mučili, a potom ubijali i njihova tela mleli u mašini za mlevenje mesa. Delovi tela potom su bacani u Dunav.
Lalić je prilikom svedočenja protiv klana govorio i o likvidacijama koje nisu obuhvaćene optužnicom koja je podignuta protiv klana Belivuk.
Okrivljeni-saradnik Srđan Lalić upisivao se na Skaju kao Beri Mils, po vođi ozloglašene američke bande „Arijevsko bratstvo“.
Beri Mils je u zatvoru proveo više od 50 godina, a osuđivan je za ubistva, pljačke, preprodaju droge i mnoga druga krivična dela. Upravo Lalić je odlučio da se tako upisuje na zaštićenoj aplikaciji Skaj, koju su koristili kriminalci.
VIDEO: Saradnik Lalić odgovara Miljkoviću: Nisam hteo da me prodaš kao teleću plećku Zviceru
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare