Foto: Privatna arhiva

Trogodišnji dečak koji je u noći između 28. i 29. januara pronađen mrtav u stanu svoje bake u Ulici Nova železnička kolonija u Nišu, imao je stravične opekotine koje su, s obzirom na to da mu nije pružena nikakva pomoć, bile bezuslovno smrtonosne.

Dr Dragiša Aleksić, specijalista urgentne medicine u niškom Zavodu za hitnu medicinsku pomoć kaže da je njihova ekipa po pozivu reagovala u najkraćem mogućem roku.

„Taj poziv je primljen oko tri sata izjutra 29. januara, rečeno je da na adresi pozivaoca ne mogu da probude dete. Ekipa je aktivirana kao prvi red hitnosti, na licu mesta zatekli su dete bez vitalnih parametara, bez svesti, disanja i srčanog rada. Pokušana je reanimacija, ali je nažalost mališan je preminuo. S obzirom na to da se radilo o iznenadnoj i smrti nepoznatog porekla, obavešten je MUP, i tu se naš deo posla završio“, kazao je Aleksić.

Pročitajte još:

Objašnjava da su majka i baka medicinskoj ekipi kazale da se dete poparilo vrelom vodom.

„One su navele da se prethodnog dana oko 18.00 sati dete tuširalo vrelom vodom, te da se polilo po licu i gornjim i donjim ekstremitetima. Rekle su da su uzele neku mast i namazale ga, te da su ga stavile na spavanje. Poslednji kontakt su sa njim imale oko jedan sat iza ponoći, rekle su da je nastavilo da spava. Kada su oko tri sata pokušale da ga probude, nisu u tome uspele“, rekao je lekar Hitne pomoći.

Komentarišući povrede mališana, Aleksić ističe da se radi o najtežoj vrsti opekotina.

„Na gornjim i donjim ekstremitetima deteta nađene su opekotine trećeg i četvrtog stepena, to su najteže vrste koje dovode do propadanja kože. S obzirom na to da je opečena površina bila velika a da se radi o malom detetu, to je za njega bilo fatalno. Kao prvu pomoć trebalo je dečaka istuširati hladnom vodom, na opekotine staviti mokru krpu, a prvenstveno pozvati našu ekipu kako bi mu u bolnici bila pružena adekvatna pomoć“, rekao je doktor.

Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Nišu sinoć je odredio pritvor do 30 dana majci deteta T.S. koja se tereti za zlostavljanje, zanemarivanje i nepružanje pomoći maloletnom licu za šta je predviđena maksimalna kazna od osam godina zatvora. Ona pred tužilaštvom nije ponovila priču koju je iznela lekarima i policiji već se branila ćutanjem, što navodi na sumnju da njena prvobitna verzija ovog događaja nije istinita. Mada će tek obdukcijom, koju danas obavlja Institut za sudsku medicinu u Nišu, biti precizno utvrđen uzrok smrti, postoji sumnja da se mališan nije sam popario.

„Povrede koje je dečak zadobio upućuju da se vrelom vodom na kožu delovalo duže vreme. Stepen opekotina ukazuje na takvu sumnju, jer bi trenutni kontakt sa vrelom vodom imao za posledicu mnogo blaže posledice“, navode sagovornici upoznati sa ovim slučajem i napominju da su na glavi deteta otkrivene neke povrede koje dodatno navode na sumnju da je postojala odgovornost treće osobe za njegovu smrt.

BONUS VIDEO: Nesreća u Nišu, žena udarila u ogradu mosta i stradala

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar