Specijalni sud Foto:TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/

Društvene mreže obišle su slike jednog Mostarca kojem nisu dozvolili da u bermudama uđe u državnu instituciju, pa je iz revolta kupio haljinu na cvetiće i ušao da obavi posao zbog kojeg je došao. Svakoga leta imamo istu polemiku oko pravila oblačenja – zbog čega žene mogu u suknjama, a muškarci moraju da nose pantalone, i da li zakon uopšte reguliše način oblačenja.

Neobavljenog posla, jedan građanin vraćen je iz Ministarstva saobraćaja zbog bermuda, ali ima primedbu zato što žene i devojke ulaze i u mini-suknjama. I još jedan pokušaj ulaska u kratkim pantalonama ostao je bezuspešan. Samo do pravosudnog stražara i onda nazad kući na presvlačenje.

Sugrađanka s kojom je ekipa RTS-a razgovarala nije imala takvih problema.

„Pa uglavnom treba da budu prekrivena ramena i da budu suknje neke adekvatne dužine, da budu pokrivene noge“, objašnjava ona, piše RTS.

Propis o oblačenju nalaže da se u državne institucije ne ulazi u kratkim majicama sa velikim dekolteom, sa otvorenim leđima, tankim bretelama. Suknje ne bi trebalo da budu iznad kolena, a ne može se ulaziti ni u šortsevima, kratkim pantalonama, papučama…

PROČITAJTE JOŠ

„Kada su u pitanju stranke ženskog pola, najčešće je reč o majicama sa tankim bretelama. Tu se trudimo zaista da izađemo u susret ukoliko imaju neku maramu ili ešarpu, zamolimo ih da pokriju delove leđa i ramena koji su otkriveni, pa da na taj način ipak mogu da ostvare ono zbog čega su došli. Kada su u pitanju stranke muškog pola, najčešće se radi o kratkim pantalonama i bermudama. Tu, nažalost, nismo baš u mogućnosti mnogo da im pomognemo. Neki se ljute, neki se ne ljute“, kaže Zoran Karačić iz Prekršajnog suda.

I u Opštini Voždovac su strogi kada je u pitanju pitanju oblačenje. Ipak, kad je jako vruće, progledaju kroz prste.

„Insistiramo na tome da se poštuje dres kod, osim u danima kada su intenzivno visoke temperature kao što je ovih dana, a u našu Gradsku opštinu Voždovac građani dolaze i da preuzmu svoje kartice za bazene. Ima dosta mladih, zatim penzionere koji preuzimaju svoje doživotne personalizovane kartice za javni gradski prevoz, tako da prosto vodimo računa o dres kodu, ali u tim danima dres kod nam nije toliko bitan koliko nam je bitno zdravlje građana“, objašnjava Mina Sekulić iz Opštine Voždovac.

Jedan Mostarac pre nekoliko dana ipak nije odustao. Kako u bermudama nije mogao u prostorije penzijskog osiguranja u tom gradu, kupio je haljinu i tako nesmetano završio posao i nasmejao region.

Prošle godine slično je uradio i naš sugrađanin, koji je u državnu instituciju ušao u suknji.

***

BONUS VIDEO: Egipat Plaža

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar