Foto: N1/ Milan Nikić

Ulaze Kragujevčani uskoro u četvrtu godinu bez gradske tržnice. Gradske vlasti nikako da je obnove, ali su pre izbore rešili da je sakriju - skupo plaćenom kulisom.

Tri i po godine prošlo je otkako je glavna gradska tržnica oštećena prilikom građevinskih radova u njenoj blizini. Toliko traju i najave da će biti rekonstruisana. Naizgled i jeste, ali na panou kojim je fasada nedavno prekrivena.

„Divota“ (ironično).

„Kulturno-istorijska baština koju imamo uništava ova aktuelna naprednjačka vlast. I nikom ništa. Mogu i Potemkinova sela da prave i ove nekakve bunkere da ruže, to sve što nam je ostalo kao najvrednije što imamo. Sram ih bilo“.

„Ova scenografija ovako postavljena jer verovatno hoće nešto da prikriju“.

Foto: N1/ Milan Nikić

Skrivala je gradska vlast od javnosti koliko je postavljanje ove scenografije koštalo. A pitali su to novinari Glasa Šumadije još pre izbora. Odgovor im je stigao tek pošto su izbori prošli – ugovori za izradu podkonstrukcije, brendiranje, montažu i štampanje panoa vredni su 2.560.000 dinara.

Pitao je i N1 direktora komunalnog preduzeća Šumadija Marka Vujnovića da li je, uz pola milijarde dinara za rekonstrukciju zdanja, bilo nužno trošiti novac i na pano, ali odgovor nismo dobili.

„Pravi razlog sakrivanja jeste jedan performans kojim se sakriva sramota i nesposobnost ove gradske vlasti koja je do sada na pokušaj rekonstrukcije tržnice potrošila više od 500 miliona dinara. Tri stotine miliona dinara je izgubljeno zbog neizdavanja tezgi i prostora i sada je ovo kap u moru dodatih, prosutih 20.000 evra za nešto što je vređanje inteligencije građana Kragujevca“, kaže Ratko Kastratović iz Demokratske stranke.

Pročitajte još

A kritkovao je lokalnu vlast zbog tržnice u više svojih obraćanja i predsednika Srbije.

„Evo ovde, prekoputa, u staroj skupštini kada je bilo Sretenje, pre svoje sretenjske besede predsednik Vučić je izlio sav bes i rekao – ‘Ovo mora da bude završeno’. Da li ćemo mi uskoro pored ovih crteža fasada dobiti panoe na kojima će biti nacrtani poljoprivrednici koji prodaju proizvode, a pored njih nacrtani Kragujevčani koji kupuju nacrtani sir i kajmak“, upitao je Zoran Mišić, novinar lista Danas.

Pre nego što eventualno docrta i prodavce i kupce, gradska vlast našla je rešenje. Nedelju dana uoči izbora, direktor JKP Šumadija je skromno, samo pred kamerom lokalne televizije, otvorio pijačne tezge pod nadstrešnicom. Tik pored panoom sakrivene tržnice i tik pored napuštenog gradilišta javne podzemne garaže, tokom cijeg se kopanja tržnica i urušila. Ali, za razliku od tržnice, to gradilište zaklonjeno je tek običnom ogradom.

BONUS VIDEO Kragujevac: Muke zbog buke

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar