Dr Predrag Kon je jutros za RTS ocenio da je poverenje građana u Krizni štab i medicinsku struku izgubljeno zbog "različitih priča" sa kojima su izlazili u medije, kao i zbog nekoherentnosti u porukama koje su slali kroz javne nastupe. Upravo su izjave koje je sam davao u poslednja tri dana dobar primer toga da se građanima daju potpuno različite priče - u tri dana je dr Kon dao tri različite izjave o stanju u Beogradu.
Čini se da je u prethodna tri dana bilo jednako teško odgovoriti na pitanje „kakva je epidemiološka situacija u Beogradu“ kao i na pitanje iz legendarnog „Balkan Ekspresa“ – jesi li ti muzičar?
Zamislite da se na mestu Bore Todorovića našao dr Predrag Kon, i znaćete šta je u prethodna tri dana izjavljivao povodom epidemije u glavnom gradu.
U utorak, 7. jula, najavljeno je da će se u 18h građanima obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić, i govoriti, između ostalog, o novim merama zaštite od širenja koronavirusa.
Član Kriznog štaba, epidemiolog Predrag Kon toga dana izjavio je da je epidemiološka situacija u Beogradu nepovoljna i da u ovom trenutku nema naznaka da se ona popravlja.
U sredu, 8. jula osvanuo je „dan posle protesta ispred Skupštine“, pošto su revoltirani građani izašli na ulice posle Vučićeve najave da će u Beogradu biti uveden policijski čas od petka popodne do ponedeljka ujutru.
“Moram da kažem da imamo pokazatelje da se situacija popravlja u Beogradu. Imamo oko 400 – 450 testiranih sa sumnjom na kovid, a pre toga smo imali 600. To je snažan pokazatelj”, izjavio je toga dana dr Kon, i dodao da su se pojavili prvi pokazatelji da situacija sa epidemijom ide na bolje.
Danas smo opet osvanuli u izuzetno nepovoljnoj epidemiološkoj situaciji, i čekamo odluku Kriznog štaba o daljim merama.
Oni će se sastati u podne, a dr Kon je uoči sednice za RTS izjavio da je epidemiološka situacija u Beogradu vrlo ozbiljna i da u nekim momentima postoji tendencija da bude vanredno, kad je reč o mogućnosti prijema zaraženih koronavirusom.
Ostaje nam samo da se setimo da je „Balkan Ekspres“ tragikomedija, i da bi bilo dobro da se članovi Kriznog štaba potrude da epidemiju koronavirusa u Srbiji ne podvedu pod taj žanr, pošto se građani ipak uzdaju u medicinsku struku kada je reč o uputstvima i merama za zaštitu od zaraze.
Pratite nas i na društvenim mrežama:
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare