Biljana Pavlović, koja je pre osam godina pred Višim sudom u Beogradu osuđena za mobing, obavlja čak tri državne funkcije. Ona je i predsednica Upravnog odbora Klinike za psihijatrijske bolesti “Dr Laza Lazarević”, odakle je, upravo zbog mobinga, prošle godine smenjena tadašnja direktorka. Uprkos takvom bekgraundu, Pavlović je angažovana i u Agenciji za sprečavanje korupcije.
Naime, reč je o ženi koja je dobila tri tužbe zaposlenih za mobing još dok je bila direktorka Direkcije za oduzetu imovinu pri Ministarstvu pravde. Nakon što su tužbe podnete, prema pisanju medija, iz Prvog osnovnog suda u Beogradu, čak pola godine Biljani Pavlović nisu uspevali da uruče krivične prijave, ali ni poziv za dolazak na ročište. Iz suda je tada, zbog odugovlačenja suđenja, naloženo policiji da je privede.
Posle svega, Pavlović sada obavlja važne funkcije u državnim institucijama, u telima koja su vrlo specifična i osetljiva i na kojima učestvuje u donošenju bitnih odluka, među kojima je i pitanje korupcije. Naime, presuda za mobing, nije sprečila nadležne da joj daju mesto člana Veća u Agenciji za sprečavanje korupcije.
Ona, prema podacima u koje smo imali uvid, u ovoj Agenciji prima platu u visini od od 98.045 dinara.
I to nije sve.
Osim ove funkcije, Pavlović je i na čelu Upravnog odbora u Klinici za psihijatrijske bolesti „Dr Laza Lazarević“, ustanovi u kojoj je, da ironija bude veća, bivša direktorka prošle godine smenjena, između ostalog i zbog optužbi dela zaposlenih za mobing i verbalno maltretiranje.
Kao predsednica UO ove bolnice, Pavlović ima mesečnu naknadu od 45.000 dinara.
Ovo nisu, međutim, njene jedine funkcije u državnim institucijama. Pavlović je i šefica kabineta u Komisiji za zaštitu konkurencije, u kojoj, prema podacima u koje smo imali uvid, prima platu u visini od 200.000 dinara.
Selidba sa jedne na drugu funkciju očigledno je pravilo kojeg se Biljana Pavlović slepo pridržava. Ona je bila i član UO Pravosudne akademije, ali i državna sekretarka u Ministarstvu pravde od 2014. do 2016 godine, a bila je i član Upravnog odbora Agencije za lekove i medicinska sredstva.
Podsetimo, kako je pisao Blic, Aleksandra Ristić, službenica u računovodstvu i Ljubiša Mandić, tada mlađi saradnik u finansijama Direkcije za oduzetu imovinu Ministarstva pravde, podneli su 2013. tužbe za mobing protiv Biljane Pavlović. Tek 2016. Viši sud u Beogradu presudio je da je, tada već bivša direktorka Direkcije za oduzetu imovinu, kriva za mobing zaposlenog Ljubiše Mandića.
Prema presudi, Pavlovićeva je proglašena krivom, ubrzo po dolasku u Ministarstvo pravde, a posao koji su obavljale dve službenice, a kojima je prethodno dala otkaz, prebacila je tada na Mandića. Kako su tada naveli iz suda, ponašanje direktorke prema Mandiću dovelo je do njegove izolacije, zbog čega je trpelo i njegovo zdravlje.
Pavlovićeva je od svojih bivših službenika dobila ukupno tri tužbe za mobing, i sve u 2013. godini.
***
BONUS VIDEO: Koga štiti zaštitnik, a ko zaposlene od njega
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare