Foto: Shutterstock

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se danas na posao vratilo dodatnih 9.065 radnika, kao i da će do ponedeljka biti otvorene sve fabrike u Srbiji.

„Srećan sam što se danas na posao vratilo dodatnih 9.065 radnika, prema spisku koji dobijamo svaki dan od Privredne komore Srbije“, rekao je Vučić gostujući na Hepiju.

Kaže da je pred nama najveći zadatak da podignemo ekonomiju, kao i da to neće biti lako.

„Oko 80 odsto radnika se vratilo u fabrike, a ostalih 20 odsto očekujemo da se vrati sutra i u ponedeljak. Za nas je ta priča o otvaranju u potpunosti od ponedeljka završena“, naveo je Vučić.

Ističe da je važno da se otvori evropska i posebno nemačka ekonomija, jer naše fabrike u automobilskoj industriji rade komponente za njihove proizvođače.

„Od presudnog značaja je da nastavimo žestoko da radimo, da dovodimo investitore, jer će mnogi tražiti smanjenje troškova u budućnosti pošto neće moći da izdrže posle ovakog pada“, poručio je Vučić.

Vučić dodaje da u podizanju ekonomije ne treba da postupimo kao 2008. i 2009. godine, pošto smo tada izgubili 400.000 radnika u privatnom sektoru, jer se tadašnja vlast ponašala nedogovorno i bez dovoljno znanja i sa nedovoljno snažnom političkom voljom.

„Moramo da uzmemo iskustvo iz 2014. godine“, dodao je Vučić.

Plate za mart oko 515 evra

Vučić je rekao i da će prosečna plata za mart iznositi verovatno između 515 do 520 evra.

On je rekao i da je 2012. BDP u apsolutnim ciframa iznosio 35 milijardi evra, a ove godine bilo je predviđeno do 50 milijardi evra, da nije bilo korona virusa, ali je dodao da će sledeće godine dostići 52 milijarde evra.

„To je ogroman rast u apsolutnom iznosu“, kazao je Vučić i dodao da ćemo za dve godine imati isti BDP kao Hrvatska.

Napominje i da imamo niži javni dug od svih zemalja u regionu, ali i da on ne sme da ide iznad 60 odsto BDP i da se mora kontrolisati.

Kaže i da su prognoze MMF, Evropske komisije, Svetske banke da će Srbija imati najmanji pad privrednog rasta, između minus dva do minus četiri, ali da mi hoćemo mnogo bolje.

Ukazuje da je Srbija sigurna zemlja, i da je samo potrebno da se radi.

Zamolio je i pozvao ljude da ostanu u svojoj zemlji da ovde rade i doprinose, jer mogu imati bolji život nego u drugim zemljama.

Kaže, dobićemo tri, četiri milijarde evra na njihovom radu, oni će zaraditi više nego što su doznake koje dobijamo iz inostranstva.

Smatra i da će Srbija nadoknaditi izgubljeno vreme tokom pandemije brže nego drugi, „samo da budemo vredni“.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar