Svečanim zatvaranjem je spuštena zavesa na 32. Olimpijske igre, koje su održane u Tokiju, a počeo je novi ciklus za Igre koje će se za tri godine održati u Parizu.

Srbija je poslednjeg dana uspela da dođe do dve medalje i time ispiše istoriju osvajanjem devet odličja, jednim više nego u Riju. Vaterpolisti su doneli treće zlato u Japanu, nakon što su u finalu pobedili Grčku rezultatom 13:10.

Srbija je tako odbranila zlato iz Rija 2016. godine, posle trilera i istorijskog preokreta protiv Španaca u polufinalu.

Bili su jači izabranici Dejana Savića i od sudija i od Španije, koja nas je u grupnoj fazi pobedila, bilo je kontroverznih odluka i protiv Grka.

Ovim uspehom se oprostilo sedmorica veličanstvenih vaterpolista koji su tokom karijere Srbiji u zbiru donelli 192. medalje.

Odbojkašice su „zatvorile“ bilans medalja, pošto su pobedile Koreju u meču za bronzu sa 3:0 u setovima. Tijana Bošković je proglašena za najboljeg korektora prvenstva i ušla u idealan tim.

Maja Ognjenović je u emotivnoj poruci najavila da ipak neće u penziju i da će ići i u Pariz.

Posle završetka svih takmičenja, održana je i ceremonija svečanog zatvaranja, a čast da nosi srpsku zastavu je dobila zlatna karatistkinja Jovana Preković.

U ukupnom bilansu medalja su najbolji bili Amerikanci koji su poslednjeg dana pretekli Kinu po broju zlata i time potvrdili dominaciju po ukupnom broju osvojenih medalja.

Srbija je sa tri zlatne, jednom srebrnom i pet bronzanih završila u ukupnom poretku na 28. mestu.

15.31 Plamen je ugašen, doviđenja do Pariza

14.40 Zastava predata Parizu

Prvi čovek MOK-a Tomas Bah je predao zastavu organizatorima sledećih Olimpijskih igara u Parizu.

13.58 – Medalje u pravim rukama

13.35 – U toku je ceremonija zatvaranja

Šou program na kraju Igara, druže se sportisti svih zemalja sveta.

12.30 – „Bože pravde“ za kraj

Naša himna poslednja se čula, jer je vaterpolo utakmicom završen ceo sportski program.

Uživajte u momentima intoniranja himne.

11.59 Doček se organizuje

U utorak u 21.00, ispred Skupštine, biće organizovan doček našim odlikovanim olimpijcima.

11.01 – Savić rešio da ćuti

Selektor je ponovo dao upečatljivu izjavu posle titule.

10.58 – Digli smo se u konačnom rangiranju

Moglo je i bolje, patiće Ivana Španović i Novak Đoković naročito, malo je nedostajalo da dvocifreno završimo Igre.

Ipak, 3. zlato doneli su vaterpolisti, imamo devet medalja, pa smo 28. na svetu.

9.55 – Vodi Srbija u finalu

Meč finala u vaterpolu možete pratiti ovde, odbojkašice su dobile medalje.

8.48 –  Brazilke bez zlata posle doping skandala

Odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država osvojile su olimpijsko zlato u Tokiju, pošto su savladale selekciju Brazila sa 3:0 (25:21, 25:20, 25:14), nakon doping skandala.

8.45 – Ikodinović: Momci imaju m… takva da ne znam kako plivaju

Dača je u svom stilu najavio poslednji tango brojnih legendi vaterpola.

7.51 – Debakl Španaca

Nisu se oporavili Španci od poraza protiv Srbije, Mađarska je to znala da kazni, sa ubedljivih 9:5.

7.47 – Košarkašice SAD vezale 7. zlato

Ženska košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u finalu pobedila Japan sa 90:75 (23:14, 27:25, 25:17, 15:19). Ispisana je istorija jer su vezale sedmo zlato.

7.26 – Kipčoge pobedio u maratonu

Kenijski atletičar Eliud Kipčoge osvojio je zlatnu medalju u maratonu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Pet godina posle Rija, Kipčoge je ponovo slavio u maratonu koji je održan u Saporou. On je stazu od 42 kilometra i 195 metara pretrčao za dva sata, osam minuta i 38 sekundi.

7.14 – Krah Crne Gore

Hrvati su osvojili peto mesto u vaterpolu, slavili su sa 14:11 protiv selekcije SAD. Crnogorci su neslavno završili svoje učešće, od Italije su poraženi sa 18:17 posle penala.

U toku je meč za bronzu, Mađari vode protiv Španaca sa 6:5.

7.00 – Suze radosnice

Odbojkašice su emotivno doživele bronzu, posebno Tijana Bošković i Maja Ognjenovi – uživajte u galeriji najdirljivijih trenutaka.

6.45 – Terzić: Srbija je jača od problema

„Ovo je veliki rezultat, javnost zna ili ne zna koliko smo imali problema sa sastavom ekipe, neke važne igračice nisu igrale (Brankica Mihajlović, prim. aut), neke nisu ni tu (Stefana Veljković, prim. aut). Jednostavno ovo nije ekipa koja je bila prvak sveta 2018, ali opet smo uzeli medalju na najvećem takmičenju kao što su Olimpijske igre“, izjavio je Terzić između ostalog u Tokiju.

Maja Ognjenović u suzama; Foto: Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

6.40 – Suze za kraj… Ili ipak nije kraj!

Maja Ognjenović najavila je da će igrati u Parizu 2024. godine, što vidi kao idealnu priliku da proslavi 40. rođendan.