Najbolji teniser planete nema prvi deo sezone kakvom se nadao početkom godine.

Novak Đoković je izgubio meč drugog kola mastersa u Monte Karlu od Alehandra Davidovič Fokine u tri seta.

U prvom setu je Španac dobio sa 6:3, Novak je u drugom prevagnuo u taj-brejku sa 7:6, da bi treći krenuo naopako po srpskog asa.

Đoković je pretrpeo brejk, Davidovič Fokina je seo na stolicu pri rezultatu 4:1 za njega, a Novak je u ljutnji udario u podnožje sudijske stolice.

Videlo se da mu je stalo da pokrene svoju „mašineriju“ i formu, ali je Davidovič Fokina ipak bio bolji i treći set je priveo kraju sa 6:1.

Đokovićev trener Goran Ivanišević je kasnije otkrio da se Novak nije osećao dobro i da mu je pozlilo pred turnir.

Uz to, do pre nekoliko nedelja nije bio siguran ni da li će moći da igra zbog svog vakcinalnog statusa i mera koje je tada tražila Francuska od sportista.

Ivanišević je za „Ubitenis“ dodao i da će Novak ipak biti spreman za oko pet, šest nedelja kada treba da dočeka krunu sezone na šljaci, Rolan Garos.

BONUS VIDEO: Spektakularan poen Novaka za izjednačenje u setovima sa Fokinom