Dušan Lajović
Dušan Lajović; Foto: Starsrport/Serbia Open

Nakon Sinsinatija nikako da zaigra dobro

Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je u polufinalu kvalifikacija za turnir u Pekingu, a bolji od njega bio je Janik Hanfman sa 2:0, po setovima 6:3, 7:6.

Meč je trajao skoro dva sata, a ovo je bio peti Lejovićev poraz u poslednjih sedam mečeva i to opet od slabije rangiranog tenisera.

Imao je Srbin šansu u trećem i sedmom gemu prvog seta da stigne do brejka, ali ga je umesto toga pretrpeo u četvrtom.

U drugom delu brejka nije bilo, iako su oba tenisera imala šanse za isti. Nemac ih je propustio tri, a Lajović četiri, što mu se kasnije obilo o glavu u taj-brejku.

I tamo je Dušan imao priliku za izjednačenje u setovima, poveo sa 6:5 i 7:6, ali nije iskoristio set lopte, zbog čega je brzo kažnjen.

Da je pobedio Dušam Lajović bi igrao protiv pobednika meča Kecmanović-Kotov, tako da neće biti ništa od srpskog meča u Kini.

Turnir u Pekingu je iz serije 500, a igra se od 28. septembra do 4. oktobra.