Foto: EPA-EFE/CHEMA MOYA

Bivši broj jedan svetskog tenisa, Britanac Endi Mari, rekao je da planira veliki povratak na teren tokom jeseni, na Rolan Garosu.

Mari je u velikom intervjuu za „CNN“ rekao da je tenis jedan od poslednjih sportova koji će krenuti posle pandemije koronavirusa.

On je rekao da će definitivno biti voljan da igra na Rolan Garosu, ali da sumnja da će biti dozvoljeno da se turnir održi.

„Rado bih igrao ako turnira bude, ali sam lično skeptičan po tom pitanju. Tenis će biti jedan od poslednjih sportova koji će se vratiti u normalu, jer imate trenere, igrače i sudije koji dolaze iz svih krajeva sveta. Bio bih iznenađen da dozvole da igramo u septembru“, kaže Endi.

On kaže da će biti neophodno da se sve stvari u našim životima vrate u normalu pre nego što se nastavi sa igranjem.

„Morali bismo sasvim normalno da putujemo pre nego što se tenis vrati, posebno na tim velikim turnirima. Da uzmemo primer Rolan Garosa, situacija u nekim zemljama možda jeste napredovala, ali neke druge i dalje mogu da imaju probleme. Ako imate turnir gde nekim ljudima ili igračima nije dozvoljeno da užu u zemlju i takmiče se, turnir onda gubi na snazi“, smatra Mari.

On je takođe pričao i o inicijativi koju su pokrenuli najbolji svetski igrači i rukovodeće teniske organizacije oko pomoći igračima koji su finansijski najugroženiji.

PROČITAJTE JOŠ:

Novak Đoković, Rodžer Federer i Rafael Nadal su pričali o tom igračkom fondu koji će prikupiti milion evra.

„Za igrače koji su od 250. do 300. mesta biće jako teško, a možete zamisliti šta je tek za one iza njih. Poslednjih godina je bilo nekih poboljšanja i promena, ali to nije bilo dovoljno. Vidite samo nagradni ček za pobednike grend slem turnira. Neki dostižu i četiri miliona dolara. Da li bi taj novac mogao bolje sa se usmeri i distribuira drugačije, da se pravičnije rasporedi po kolima, kvalifikacijama ili da se organizuju manji turniri?“, upitao je Endi.

Teniser iz Danblejna je takođe otkrio da je pre četiri nedelje bio bolestan, mada ne zna da li je bio zaražen koronavirusom.

„Pre četiri nedelje, bio sam bolestan dva-tri dana zaredom. Pre svog ovog karantina, počeo sam sa samoizolacijom, bio sam četiri do pet dana bez kontakta sa ljudima. Većina sa kojima sam pričao imala je slične simptome, osećao sam da sam bolestan, ali teško je znati da li je to bio virus ili nešto drugo. Očigledno, testove je trebalo sačuvati za ljudi koji su u gorem položaju ili za radnike Nacionalne zdravstvene službe u našoj zemlji“, zaključio je Mari.

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar