Las Vegas Raidersi porazom od Majami Dolfinsa ostali su bez šanse da se plasiraju u doigravanje, dok je San Francisko trijumfom zakomplikovao situaciju za Arizona Kardinalse.

Raidersi i Majami su odigrali veoma zabavan meč u Las Vegasu. Domaćem sastavu bio je potreban trijumf kako bi ostali u trci za doigravanje, i imali su na poluvremenu prednost od 13:6, ali je u drugom poluvremenu ekipa sa Floride uspela da dođe do izjednačenja na četiri minuta pre kraja, 16:16.

A onda je usledio šou. Prvo je Derik Kar pronašao Nelsona Agolora za tačdaun, ali je promašen šut za dodatni poen. Zatim je Majami uzvratio preko Gaskina, koji je istrčao za tačdaun i doneo prednost Dolfinsima.

Opet je tim iz Las Vegasa poveo nakon šuta za tri poena 19 sekundi pre kraja, ali je sjajni Rajan Ficpatrik ponovo pokazao deo svoje magije, prvo savršeno pronašao nekadašnjeg igrača Filadelfije Meka Holinsa. Prilikom pasa Arden Ki je udario Ficpatrika, sudije su ubacile žutu zastavicu i približile Majami još 15 jardi, a Džejson Sanders pogodio šut za tri poena i doneo svojoj ekipi vrednu pobedu.

U poslednjem kolu nas očekuje prava ludnica kada je u pitanju AFC konferencija, pošto će se za mesto u plej-ofu boriti čak pet ekipa – Tenesi, Majami, Klivlend, Indijanapolis i Baltimor.

U drugom meču večeri, San Francisko, od ranije već eliminisan iz trke za plej-of, je pobedom 20:12 doveo Arizonu u situaiciju da će Kardinalsima biti neophodna pobeda u poslednjoj nedelji kako bi zadržali mesto u borbi za titulu.