Rukometna reprezentacija Hrvatske odigrala je nerešeno 29:29 protiv Japana u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Egiptu.

Japan je igrao odlično u prvom poluvremenu, a imali su i šest golova prednosti u 25. minutu kada je bilo 16:10.

Ekipa Lina Červara otišla je na poluvreme sa tri gola zaostatka (17:14), a do daha je došla tek u poslednjih deset minuta susreta.

Hrvatska je golom Domagoja Duvnjaka izjednačila rezultat na 24:24 u 50. minutu, a nekadašnje prvake sveta spasio je Ivan Čupić koji je deset sekundi pre kraja pogodio sedmerac za konačnih 29:29.
Marino Marić postigao je sedam golova za Hrvatsku, dok su po četiri postigli Duvnjak i Luka Cindrić.

U drugom susretu C grupe, Katar je savladao Angolu sa 30:25 (14:13) pa je preuzeo vrh tabele C grupe posle prvog kola.

U grupi A, Nemačka je očekivano deklasirala Urugvaj sa 43:14 (16:4), a blistao je Timo Kastening sa devet postignutih golova.

Ulogu velikog favorita opravdala je i Mađarska koja je pobedila Zelenortska Ostrva sa 34:27 (19:14).

U grupi B, Španija je imala tri gola prednosti protiv Brazila na poluvremenu (16:13), ali su „karioke“ preokrenule dvadeset sekundi pre kraja i povele sa 29:28.

Rodrigu Entrerios je u dramatičnoj završnici pogodio sedam sekudni pre kraja meča za konačan rezultat, 29:29.

U drugom susretu grupe B Poljska je savladala Tunis sa 30:28 (17:17).

U grupi D, Argentina je pobedila Kongo sa 28:22 (13:14) i tako upisala prvu pobedu na šampionatu, dok je u drugoj utakmici grupe, Danska rutinski savladala Bahrein sa 34:20 (19:10).