Vaterpolisti Novog Beograda odigrali su nerešeno 7:7 (2:3, 1:1, 1:1, 3:2) protiv slavnog Vuljagmenija u prvom meču osmine finala Kupa Evrope.

Ekipa Vladimira Vujasinovića je pružila hrabar otpor grčkom timu i u poslednjoj deonici meča nadoknadili minus od tri gola.

Vuljagmeni je u prvoj četvrtini tri puta imao minimalnu prednost, ali su Miloš Ćuk i NIkola Bursać dali dva gola za izjednačenje.

Početkom druge deonice Grci su povbeli sa 4:2, ali je novi gol Bursaća ostavio Novobeograđane na golu zaostatka.

Oba tima postigla su po jedan gol u trećem delu susreta, da bi potom gosti golovima Hristosa Afrudakisa poveli sa 7:4, šest minuta pre kraja meča.

Novi Beogrd je uspeo da golovima Mateje Asanovića, Draška Gogova u Nikole Nikolova stigne do izjednačenja.