Završen je prvi dan grupne faze Lige šampiona u vaterpolu koje se od 14. do 17. decembra istovremeno održava u Rimu i Budimpešti.

Epitet derbija dana pripao je ekipama Pro Reka i Marseja, a igrači ova dva tima su to i opravdali sjajnom utakmicom. Francuzi su, predvođeni Andrijom Prlainovićem, imali vođstvo od tri gola tokom druge četvrtine (5:2), a na poluvreme su otišli sa 6:4, nakon gola Dušana Mandića iz peterca.

Marsej je uspeo da vrati tri gola viška u trećoj četvrtini, ali je usledila serija Italijana od 3-0, pa je Di Fulvio izjednačio na 7:7, a Janger u poslednjoj deonici doneo Pro Reku vođstvo od 9:8. Kada je Presćuti povećao razliku na dva pogotka bilo je jasno da će Marsej teško uspeti da se vrati u meč, ali je Prlainović na 1:40 pre kraja šutem sa šest metara vratio svoj tim na minus od jednog gola, a potom je i Crnogorac na golu Francuza Dejan Lazović sprečio novi gol u svojoj mreži i doneo nadu da mogu do remija.

No, nisu iskoristili napad, sa druge strane Janger je bio precizan i 11 sekundi pre kraja potvrdio pobedu nad po mnogima direktnim rivalom za titulu najboljeg tima u Evropi.

U dve utakmice odigrane ranije, Olimpijakos je sa 6:4 savladao Ortiđu, dok je Jug bio bolji od Špandaua 13:7. Jedan gol za poraženi sastav postigao je Nikola Dedović.

„Večni grad“ će ugostiti ekipe iz grupe A od 14. do 16. decembra, dok će susreti grupe B biti odigrani u prestonici Mađarske od 15. do 17. decembra, a titulu brani Ferencvaroš, koji je trijumfovao u sezoni 2018-19, dok je prošlosezonska Liga šampiona prekinuta zbog pandemije korona virusa.

Srbija neće imati predstavnika, pošto je Radnički poražen u finalu kvalifikacija od italijanske Breše.

Prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima Sport kluba.