Srpski kajakaši su pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva u Kopenhagenu, zauzeli jedno sedmo, tri osma i jedno deveto mesto.

Ervin Holpert i Anđelo Džombeta zauzeli su sedmo mesto u dvosedu na 1.000 metara, pošto su stazu izveslali za tri minuta i 18,04 sekunde.

Milica Starović je u finalu jednoseda na 200 metara zauzela osmo mesto u vremenu 41,43 sekunde.

Do kraja šampionata Milicu Starović očekuje još i nastup u kvalifikacijama mešovitog dvoseda na 200 metara sa Markom Novakovićem u poslepodnevnom programu, kao i finale jednoseda na 500 metara koje se vesla u nedelju.

Osmo mesto osvojila je i posada četverca na 500 metara. Nebojša Grujić, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov su u finalu izveslali tu deonicu za minut i 21,29 sekundi.

Marija Dostanić i Kristina Bedeč u dvosedu na 200 metara zauzele su osmo mesto, pošto su trku izveslale za minut i 45,08 sekundi, dok je Bojan Zdelar finale jednoseda na 1.000 metara završio kao deveti s vremenom tri minuta i 36,05 sekunde.