NBA liga svetu se menja iz korena. Svaki tim pokušava da napravi još bolji tim, sa dubljom klupom ili nešto boljim starterima. Ipak, utisak je da se nikada nije dešavalo da dođe do ovog broja promena.
Koliko ih je bilo? To najbolje pokazuje da smo svi gotovo zaboravili da je Kevin Durent trejdovan u Hjuston Roketse. Finiks je za Durenta od Hjustona dobio Džejlena Grina, Dilona Bruksa, 10. pik sa ovogodišnjeg NBA drafta, kao i pet pikova druge runde. Zanimljivo da Durent nije imao pojma i da su mu to rekli dok je držao govor na jednom panelu, ali je ponovo deo jednog supertima (na koje se pretplatio prethodnih godina).
Igraće u Hjustonu sa Alperenom Šengunom, Džabarijem Smitom, Dorijanom Fini-Smitom, Amenom Džonsonom i Klintom Kapelom. Baš, baš ozbiljan tim.
Trejd Durenta je bio pokazatelj da u ligi više nema sigurnih. Doduše, to smo i znali kada je Luka Dončić postao član Los Anđeles Lejkersa.

Nema sigurnih? Dokaz toga je i Kristaps Porzingis koji je napustio Boston Seltikse, koji su odlučili da promene strategiju nakon što je Džejson Tejtum pokidao Ahilovu tetivu i kada će gotovo izvesno propustiti čitavu sledeću sezonu. Tako je došlo do razmene između Seltiksa i Hoksa, a Atlanta je dobila visokog Letonca i pik druge runde na NBA draftu, dok je u Bruklin poslala Terensa Mana i 22. pika na ovogodišnjem draftu.
Boston je u ovoj razmeni dobio Džorža Nijanga i pravo na pika druge runde drafta. Atlanta je uz to dovela i Luka Kenarda i Nikela Aleksander-Vokera, što samo govori da se nimalo ne šali.
Boston je nešto ranije trejdovao i Džrua Holideja u Portland u zamenu za Anfernija Simonsa i dva pika druge runde drafta. Spekulisalo se i da bi mogli da budu spremni da se odreknu usluga Džejlena Brauna, jer ima platu od čak 53,3 miliona dolara, ali to se još nije obistinilo. Jedan od slobodnih igrača na tržištu je sada i Al Horford, za koga se spekuliše da bi za nešto ispod devet miliona evra mogao da postane deo Denver Nagetsa.

Tim Nikole Jokića je sada potpuno drugačiji od kada je Kem Džonson zamenio Majkla Portera Džuniora u startnoj petorci, dok sada klupa deluje i te kako ozbiljno sa Jonasom Valančijunasom, koji će biti zamena srpskom centru, a tu su još i Brus Braun koji je bio deo šampionskog tima, te Tim Hardavej Džunior.
Prvo ime je Džej Džej Barea, nekadašnji plejmejker Minesota Timbervulvsa i zvezda Dalas Maveriksa, koji je upravo u timu iz Teksasa radio kao pomoćni trener zadužen za razvoj igrača, a od 2024. godine je bio na mestu trenera Metsa iz njegovog Portorika. Pored njega, u stručnom štabu će biti i Rodni Bilaps, 42-godišnjak rođen u Denveru koji je radio već u Koloradu kao asistent i bio je glavni trener Univerziteta Denver pre nego što je dve godine proveo sa poznatijim bratom, Čonsijem, u Portland Trejlblejzersima. Prošle sezone bio je skaut Bruklin Netsa.
I Lejkersi su odlučili da pojačaju tim u želji da napadnu novi prsten, iako se prethodnih dana govorilo da se Luka Dončić i Lebron Džejms nalaze u sukobu. Sada su njih dvojica dobili još jedno veliko pojačanje.

Deandre Ejton, bivši prvi pik na NBA draftu, pridržio se Dončiću i Džejmsu u Lejkersima nakon što je nedavno dobio otkaz u Portlandu. Iskusni centar se obavezao na dvogodišnji ugovor i zaradiće ukupno 34 miliona dolara.
Ovaj centar sa Bahama je 2018. godine bio prvi pik na NBA draftu na kom su bili Dončić, Džeren Džekson, Tre Jang, Šej Gildžus-Aleksander i Džejlen Branson. Počeo je karijeri u Finiksu gde je u drugoj sezoni beležio 18,2 poena, ali ima jedan veliki problem. Nikada u karijeri nije odigrao više od 71 utakmice u sezoni, a sada bi trebalo da bude prvi centar Lejkersa.
Reagovao je i Klivlend koji je doveo Lonza Bola i Lerija Nensa Džuniora koji mogu da predstavljaju baš opasan dodatak ovom timu. Baš kao i Dalas koji je uspeo da zadrži Dantea Egzuma, ali i da dovede Dianđela Rasela, pa Mevsi isto mogu da izgledaju baš, baš opasno.