Dušan Alimpijević, srpski košarkaški trener, ostaće u Bešiktašu i naredne dve godine, zvanično je potvrđeno.
Ovu informaciju objavio je Miško Ražnatović, koji je Alimpijevićev agent, a turski mediji prenose da je vest potvrdio i predsednik Bešiktaša.
Dakle, Alimpijević će u Bešiktašu ostati do 2027. godine i pokušaće da taj klub preko Evrokupa dovede do Evrolige.
U sezoni za nama Bešiktaš je ispao u osmini finala Evrokupa i to od Cedevita Olimpije, a kasnije je šampion postao Hapoel Tel Aviv, koji će igrati u elitnom takmičenju naredne godine.
Što se tiče turske lige, Bešiktaš je tamo u četvrtfinalu sa 2-0 izbacio Galatasaraj i sada ga očekuju dueli sa Efesom, dok se sa druge strane žreba sastaju Fenerbahče i Bahčešehir.
Alimpijević je sa Bešiktašom igrao i finale Kupa ove godine, a pre angažmana u crno-belom klubu bio je na klupi Burse.
Mnogi bi Alimpijevića ponovo želeli da vide na klupi Crvene zvezde, ali to se izgleda neće dogoditi barem u naredne dve godine.