Nikola Jokić Foto: Kyle Ross-USA TODAY Sports

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostujućem terenu od strane Filadelfije Seventisiksersa rezultatom 126:119.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je utakmicu završio sa 24 poena, osam skokova i devet asistencija, dok je pobedu Filadelfiji doneo Džoel Embid sa 47 poena i 18 skokova.

Iako je gotovo ceo meč vodio Denver, domaćin je pobedu obezbedio sjajnom igrom u poslednjoj deonici.

Sjajno je Denver započeo ovu utakmicu pre svega ofanzivno. Dali su Nagetsi 73 poena za poluvreme i vodili su 15 razlike.

Nikola Jokić je nastavio da pleše po terenu, delio je sjajne asistencije i stigao je do 16 poena do pauze.

Ipak, sjajno je igrao i Embid, ali to nije bilo dovoljno u tom delu meča. Sve se promenilo krajem treće deonice, u kojoj je sve do tog momenta bolji bio Denver.

To je bio period koji je u potpunosti pripao domaćinu. U meč su domaće kombinovano vratili Gordžus Nijeng i Džejms Harden, a na startu drugog dela igre veliku krizu u napadu imali su gostujući košarkaši, i to u momentima kada na terenu nije bio upravo Jokić.

Nekako su uspeli da prebrode istu, te da sa nekoliko dobrih poteza odu na ogromnih plus 15 svega dva minuta pre kraja treće četvrtine.

Uprkos tome, Filadelfija se nije predala i brzom serijom od 12:0 uspela je da smanji razliku na samo tri poena pred početak četvrte četvrtine.

Jedan od heroja domaćih bio je i Tobajas Heris koji na startu poslednje deonice nije mogao da promaši.

Jokić se vratio na teren, ali nije mnogo toga uradio, pošto je samo dva šuta uzeo u tom periodu, a upisao isto toliko izgubljenih lopti.

To je iskoristio Embid koji je sa sedam vezanih poena rešio pitanje pobednika.

Nikola Jokić je bio najbolji u Denveru sa 24 poena, Džamal Marej ubacio 22, dok je sjajan bio i Majkl Porter sa 20 poena.

Džoel Embid je postigao 47 poena uz 18 skokova, dok su mu pomogli i Harden sa 17 i Nijang sa 14 poena.

Filadelfija Seventisiksers – Denver Nagets 126:119

Dvorana: Vels Fargo Centar; Sudije: Džon Gobl, Brajan Forte, Dedrik Tejlor

Filadelfija Seventisiksers: Embid 47, Harden 17, Meksi 13, Melton 13, Heris 14, Taker 2, Nijang 14, Tajbul 2, Milton 2, Herel 2; Trener: Dok Rivers

Denver Nagets: Jokić 24, Marej 22, Kaldvel-Poup 8, Porter 20, Gordon 18, Hajland 11, Grin 4, Nadži 5, Braun 7; Trener: Majk Meloun

Denver Nagets - Filadelfija Seventisiksers 119:126