Košarkaši Denver Nagetsa stigli su do drugog brejka u polufinalu Zapada pošto su na gostovanju pobedili Minesotu sa 115:107. Ovo je bila najbolja partija Denvera u ovogodišnjem plej-ofu i samo još jedan dokaz zbog čega su još uvek aktuelni šampioni NBA lige.

Denver je odigrao meč bez greške, a nije ni moglo drugačije protiv Minesote na gostujućem terenu.

Svako u rotaciji trenera Majka Melouna dao je doprinos i to veliki, jer da nije bilo toga Minesota bi slavila vođstvo od 3-1 u seriji. Ovako je Denver izjednačio na 2-2 i sada na domaćem terenu u noći između utorka i srede (4.30) traži prvo vođstvo u polufinalu Zapada.

Nikola Jokić, srpski centar, ponovo je odigrao nestvaran meč tokom kog je zabeležio 35 poena, sedam skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Srbin nije postigao koš u trećoj deonici jer je presedeo veći deo zbog četiri lične greške, ali je zbog toga odigrao svih 12 minuta u četvrtoj četvrtini u kojoj je postigao 16 od ukupno 35 poena.

Možda i najvažniji deo Denverove slagalice bio je Eron Gordon. Krilni centar je meč završio sa 27 poena, sedam skokova i šest asistencija uz šut iz igre 11/12.

Džamal Marej je pogađao kada je bilo najvažnije, na kraju prvog i početku drugog poluvremena (19 poena), dok su Kristijan Braun (11), Džastin Holidej (10) i Redži Džekson (6) imali ogromnu ulogu sa klupe.

Jedini koji je podbacio bio je Majkl Porter Džunior (4), dok je Kentavijus Kaldvel Poup nadomestio u odbrani loš učinak u napadu (tri poena).

S druge strane Entoni Edvards je bio nezaustavljiv sa 44 poena, pet skokova i pet asistencija. Nisu mu saigrači pružili adekvatnu pomoć i Minesota je upisala drugi poraz u ovom plej-ofu.

Utakmica nije dobro krenula za Nagetse, malo šta su gosti iz Kolorada mogli da odbrane i Minesota je rano došla do +7 – 22:15.

Ipak, od tog momenta Denver pravi seriju od 26:4 i brzo stiže do +15 – 26:41.

Posebno zanimljivo je bilo krajem prve četvrtine kada je Jokić pogodio dvojku uz zvuk sirene, ali je potez utakmice bila trojka Džamala Mareja sa više od pola terena.

Treća četvrtina je bila izuzetno važna, s obzirom da je Jokić zbog dva brza faula, a ukupno četiri, morao da presedi veći deo.

Denver je „pregurao“ taj period i uspešno zadržao dvocifrenu prednost. Pokušavala je Minesota da se vrati, ali nije uspela.

Minesota – Denver 107:115 (24:29, 25:35, 30:26, 28:25)

Dvorana: „Target centar“; Sudije: Toni Braders, Džoš Tiven, Džejsin Gobl;

Minesota: Mekdenijels 11, Tauns 13, Gober 11, Edvards 44, Konli 15, Rid 11, Aleksander-Voker 2, Anderson 0;

Denver: Jokić 35, Porter 4, Marej 19, Gordon 27, Braun 11, Koldvel-Poup 3, Holidej 10, Džekson 6;