EPA-EFE/CARLOS BARBA

Efikasan dan u španskoj Primeri

Fudbaleri Kadiza pobedili su na svom terenu Viljareal sa 3:1, u meču četvrtog kola španske Primere, dok je Selta kao gost bila bolja od Almerije sa 3:2.

Vodeći gol za Viljareal postigao je Aleksandar Sarloth u 10. minutu. Strelci i tvorci preokreta za Kadiz bili su Kris Ramos u 18. i Darvin Makis sa dva gola, u 30. i 50. minutu.

Pedraza je u redovima Viljareala isključen u prvom poluvremenu, dok je crveni karton u istom taboru dobio i trener Kike Setien na startu drugog poluvremena.

Kadiz je do sada zabeležio dve pobede, i po remi i poraz, a Viljareal ima jednu pobedu i čak tri poraza, te je u evidentnoj krizi.

U narednom kolu, Kadiz će gostovati Atletik Bilbau, dok će Vilajreal dočekati Almeriju.

Meč Almerije i Selte bio je takođe veoma buran, pošto je gost poveo sa 2:0 već do 33. minuta.

Almerija je uspela da se vrati, a pobednika je rešio Svedberg u 87. minutu kada je doneo veliko slavlje gostima iz Viga.

Selta sada ima četiri boda iz isto toliko utakmica, dok je Almerija u zoni ispadanja sa svega jednim remijem.