Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su na svom terenu ekipu Hofenhajma sa 2:1, u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

Bajer je upisao 23. pobedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 73 boda, odnosno ima 13 bodova više i meč više od drugoplasiranog minhenskog Bajerna. Hofenhajm je deveti tim lige sa 33 osvojena boda.

Ovo je ujedno bio 39. uzastopni meč na kojem izabranici Ćabija Alonsa nisu pretrpeli poraz. Bajer je tako ostao jedina neporažena ekipa u najboljim evropskim ligama ove sezone.

Hofenhajm je poveo u 33. minutu pogotkom Maksimilijana Bajera i čuvao je tu prednost sve do finiša utakmice kada je domaći tim stigao do nestvarnog preokreta. Najpre je Robert Andrih izjednačio u 88. minutu, a tri minuta kasnije je pobedu Bajeru doneo Patrik Šik.

Ovo nije prvi put ove sezone da se Bajer izvlači u poslednjim minutima utakmice, a još uvek ima priliku da osvojio čak tri trofeja – u Bundesligi, Kupu Nemačke i Ligi Evrope.

U istom terminu fudbaleri Frajburga su u gostima slavili protiv Borusije Menhengladbah sa 3:0, golovima Mihaela Gregoriča u sedmom, Merlina Rela u 47. i Ricua Doana u 58. minutu.

Frajburg je sedmi na tabeli sa 36 bodova na svom kontu, dok je Menhengladbah sada na 13. poziciji sa 28 bodova.

Pobedu u gostima upisao je i Volfsburg koji je bio bolji od Verdera sa 2:0. Strelci za pobednički tim bili su Maksans Lakrua u četvrtom minutu nadoknade u prvom poluremenu i Lovro Majer u 84. minutu.

Verder je deseti na tabeli sa 30 bodova, dok je Volfsburg na 14. poziciji sa dva boda manje.

Na utakmicama Ajntraht – Union Berlin i Lajpcig – Majnc nije bilo golova.