Srbin je legenda Ajaksa i za to nema dileme

Još jednom je Dušan Tadić zablistao u dresu Ajaksa, zaušio usta svim kritičarima i upisao nova dva gola i maestralnu asistenciju.

Ajaks je sa 4:0 savladao Spartu iz Roterdama, ostao na drugom mestu na tabeli, a Srbin je postizao po gol u oba poluvremena.

Najpre je imao spretnu reakciju za 1:0, dok je u drugom poluvremenu postigao gol iz penala, što je bio njegov jubilarni 100. u dresu Ajaksa.

Pored toga imao je i asistenciju za Keneta Tejlora, a snimak ispod će vam reći više od 1.000 reči.

Zbog svega što je uradio za klub, Tadić je zaslužio skandiranje čitave tribine sa navijačima „kopljanika“, a oni su mu pevali „Tadić is on fire…“.

Srpski kapiten je bacio dres u publiku, a po reakciji, izrazu licu i govoru tela moglo se zaključiti koliko mu ovo znači.

Zbog veoma emotivnog dana, Tadić je odlučio da se oglasi na društvenim mrežama.

„100 golova za Ajaks. Ne mogu da opišem koliko sam srećan što sam uspeo da postignem ovoliko golova za klub koji mi je tako prirastao srcu. Hvala vam na kontinuiranoj podršci. Dugujem sve tebi“, napisao je Tadić uz srce.

BONUS VIDEO Dušan Tadić dočekao maratonca na dva tocka – četiri meseca od Srbije do Katara