Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Utakmica Vojvodine i Radničkog iz Niša u okviru 10. kola Superlige Srbije, donela nam je scenu koja se neće dugo zaboraviti.

Vojvodina je golom Delea u 55. minutu stekla prednost, ali je Trivante Stjuart izjednačio veoma brzo.

Jedna od najbizarnijih scena u istoriji srpskog fudbala, pogotovo na najvišem nivou, dogodila se u 60. minutu, kada je Seid Korać, defanzivac Vojvodine skrivio penal.

Nakon što je golman Dragan Rosić ostavio loptu svom štoperu kako bi izveo gol-aut, Korać je istu uhvatio u ruke ne bi li je namestio na ivicu peterca.

Međutim, sudiji nije promaklo da je Rosić dirao loptu nogom, a kada ju je Korać uhvatio u ruke odmah je svirao penal i pokazao na belu tačku.

Svi na stadionu su bili u neverici, kao i sami igrači, ali protesti igrača Vojvodine, pre svega Rosića i Koraća nisu urodili plodom.

Glavni arbitar ovog meča bio je Pavle Ilić, koji je mnogo puta kritikovan prošle sezone.

Vanja Ilić je izveo penal i pogodio za 1:2, ali konačan rezultat utakmice bio je 3:3.