FK Crvena zvezda, Milan Borjan
FK Crvena zvezda, Milan Borjan; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Sjajan potez.

Golman Crvene zvezde na pozajmici u Slovanu Milan Borjan bio je heroj kluba u pobedi u kvalifikacijama za Lugu šampiona.

Prvak Slovačke je eliminisao Esperanž iz Luksemburga pobedom u revanšu 2:0 nakon što je u prvom meču bilo 1:1.

Borjan je pri rezultatu 0:0 u 10. minut odbranio penal i sprečio rivala da dođe do prednosti.

Loptu je preuzeo Stolc, ali je iskusni čuvar mreže bio na visini zadatka, pročitao je njegov udarac, bacio se u pravu stranu i odbranio.

Sve do 55. minuta je sve bil ottvoreno, kada ekipa iz Luksemburga pravi dva penala za sedam minuta koje je realizovao i skusni Vladimir Vajs i odveo svoj tim u Ligu šampiona.

U narednom kolu igraće protiv Zrinskog iz Mostara koji je u utorak uveče jedva eliminisao jermenski Ururartu, a nema sumnje da će ovo biti jedan od derbija 2. kola kvalifikacija koji će se s pažnjom pratiti u čitavom regionu.

Plasman u narednu rundu je obezbedio i Ludogorec koji nije dozvolio da mu se dogodi bruka kao u prvom meču protiv Balkanija, šampiona takozvanog i samoproglašenog Kosova.

Nakon što su u prvom meču u Prištini poraženi 2:0, sada su odigrali na potrebnom nivou u Razgradu i pobedili 4:0.