Neverovatno

Fudbaleri Zrinjskog pobedili su posle preokreta ekipu AZ Alkmara rezultatom 4:3 (0:3) u prvom meču u istoriji za klub iz Bosne i Hercegovine u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

Golove za klub iz Mostara postigli su Zvonimir Kožulj u 48. minutu, Josip Ćorluka u 68. minutu, Aldin Hrvanović u 71. minutu i ponovo u 81. minutu Zvonimir Kožulja.

Šampion Bosne i Hercegovine i prvi klub te države koji se domogao grupne faze nekog UEFA takmičenja, srušio je na svom stadionu pod Bijelim Bregom višestruko skuplji, renomiraniji i na ovom nivou iskusniji klub. Ne samo što je pobedio 4:3, već je pobedio uprkos tome što je AZ Alkmar na poluvremenu vodio 3:0.

Sve navedeno holandski predstavnik iskoristio je u prvih 45 minuta kada su golove redom postizali Van Brederod u 10, Mijnans u 32. i De Vit u 44. minutu. Tračak nade domaćinu doneo je čovek koji je na poluvremenu ušao u igru Zvonimir Kožulj. On je postigao gol za 1:3 već u 48. minutu. Zatim je asistirao u 68. minutu Ćorluki za 3:2 i najavio da bod i nije nemoguća misija.

Do 3:3 Zrinjski je došao samo tri minuta kasnije preko Hrvanovića, a asistent je bio Malekinušić, kome je to bio prvi dodir sa loptom. Ipak, posebno će pamtiti 81. minut. Tada je ponovo bio asistent, ali ovog puta Kožulju za kompletiranje jednog od najvećih preokreta u istoriji UEFA takmičenja i veliki trijumf Zrinjskog – 4:3.

Za holandski tim precizni su bili Miron Van Brederode u 10.minutu, Sven Mijnans u 32. minutu i Dani de Vit u 44. minutu.

U drugom meču grupe Legija je bila bolja od Aston Vile sa 3:2 na domaćem terenu i priredila veliko iznenađenje.

Goleada u grupi Čukaričkog, asistencija Milenkovića

Čukarički nije uspeo da osvoji makar bod u Budimpešti,a li je zato vatre i podele bodova bilo u Belgiji.Genk i Fjorentina su igrali bez pobednika, iako su gosti iz Firence dva puta imali prednost – 2:2 (1:2).

Sastav Vinčenca Italijana je dva puta vodio golovima Luke Ranijerija. Kod drugog gola u 23. minutu ključni posao je odradio Nikola Milenković, koji je glavom pronašao svog saigrača iz poslednje linije na drugoj stativi i mu da prvi put u profesionalnoj karijeri postigne dva gola. Ne samo na jednoj utakmici, već u čitavoj sezoni.

Oba kornera za Fjorentinu odlično je kornere izvodio kapiten Kristijan Biragi, koji Ranijerija u sedmom minutu pronašao na drugoj stativi, a Milenkovića 16 minuta kasnije na prvoj. Srpski reprezentativac ju je potom prosledio na suprotnu stranu, gde je ponovo dobro bio postavljen Ranijeri.