Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su Vulverhempton sa 3:2 u meču 19. kola Premijer lige, kao gosti na stadionu Molino.

Ovo je bilo dvostruko izjednačenje, jer je Vest Brom ekipa koja se bori za opstanak u Premijer ligi, ali i zato što je do bodova došao preokretom.

PROČITAJ JOŠ:

Tako je VBA upisao tek drugi trijumf u sezoni, dok su Vulvsi daleko iznad zone ispadanja sa 22 boda.

Gosti su poveli u osmom minutu penalom Mateusa Pereire, a u 30. minutu propustili su zicer za 2:0 sa pet metara.

To se osvetilo u 38. minutu kada je na 1:1 izjednačio Fabio Silva, da bi Vili Boli preokrenuo u 43. minutu i Vulvsi su otišli na poluvreme s prednošću 2:1.

Sve se opet obrnulo na startu drugog dela igre kada je Semi Adžaji pogodio glavom iz kornera u 52. minutu za 2:2.

Već u 55. minutu Konor Koudi je oborio Kaluma Robinsona, a siguran je bio Pereira sa bele tačke još jedanput za konačnih 3:2 u korist Vest Bromviča.

Ovaj klub sada ima 11 bodova, samo jedan manje iza Fulama koji je na 17. mestu Premijer lige, dok je Vulverhempton bezbedan na 14. poziciji sa duplo više bodova – 22.