Zvezda razbila Radnik.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice u meču 4. kola Superlige Srbije rezultatom 6:0 i tako na najbolji način iskoristili poraz Partizana od Novog Pazara.

Od samog početka bilo je jasno da Zvezda želi da po svaku cenu dođe do pobede nakon kiksa crno-belih, ali su u prvih deset minuta redom promašivali Kings Kangva, Aleksandar Katai i Milan Rodić, pre nego što je u 12. minutu po prvi put zatrešena mreža gostiju.

Centrirao je Rodić, Pešić maestralno petom iz prve vratio pas ka Ivaniću koji je sa 12-13 metara veoma lepim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Do kraja prvog dela Katai je pogodio prečku, a nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:0.

Nakon revije promašaja u drugom poluvremenu, tokom kojih su se posebno istakli Katai novom prečkom i Milan Pavkov neshvatljivo lošom reakcijom nakon što je Stefan Ranđelović zaustavio pokušaj Stefana Mitrovića, prvo je Kings Kangva u 64. minutu pogodio za 2:0 lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora, da bi Katai u 71. Katai konačno uspeo da zatrese mrežu nakon odbitka posle šuta Kangve sa distance i odbrane Ranđelovića, koji je loptu prosledio ka stativi a Katai bio na pravom mestu.

Do kraja meča crveno-beli su postigli još tri gola, i to preko Milana Pavkova u 78. minutu nakon centaršuta Mirka Ivanića, Gelora Kange sa penala u 83. minutu nakon prekršaja Hodžića nad Ibrahimom Mustafom, i Osmana Bukarija u 85. minutu nakon veoma lepe akcije sa Pavkovim, koji je uputio sjajan pas u prostor a Bukari iskoristio brzinu i obišao čitavu odbranu rivala za 6:0.

Ovom pobedom Zvezda je zadržala maksimalan niz i sa 12 bodova se učvrstila na prvom mestu na tabeli, ali je, što je za navijače tima sa Marakane još važnije, razliku u odnosu na Partizan povećala na sedam bodova.

Radnik je ostao na samo jednom osvojenom bodu od početka sezone 2022/2023.

Crveno-bele naredne srede očekuje i ovosezonski debi u Evropi, kada na Marakanu dolazi Pjunik u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crvena zvezda – Radnik 6:0 (1:0)

(Ivanić 12, Kangva 64, Katai 71, Pavkov 76, Kanga 83, Bukari 85)

Stadion: Rajko MItić, Beograd; Sudija: Marko Delibašić; Poseta: 12.023 gledaoca

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 70. Stanković), Milunović, Dragović, Rodić, Kanga, Kangva (od 78. Mustafa), Mitrović (od 70. Bukari), Ivanić, Katai (od 78. Sanogo), Pešić (od 70. Pavkov)

Radnik: Ranđelović, Hodžić, Ignjatović (od 78. Leandro), Jokić, Stojanović, Oreščanin, Medić (od 61. Milovanović), Bogdanovski, Babić, Spasić, Bogdanović (od 61. Milić)