Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole poraženi su i u revanšu plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope od Makabija iz Tel Aviva sa 5:1.

Makabi je u Bačkoj Topoli potpuno razmontirao srpski klub, predvođen sa klupe nekadašnjim trenerom TSC-a, Žarkom Lazetićem.

Lazetić nije slavio golove za novi šamar srpskom fudbalu, ali jesu njegovi igrači koji su u dvomeču ukupno sa 8:1 prošli dalje.

Miloš Pantović je propustio dve šanse za domaći tim u drugom poluvremenu do 65. minuta, Bence Šoš je pokušavao i na kraju zahvaljujući njemu i Prestižu Mbongu srpski klub je dao utešni pogodak iz prekida u nadoknadi.

Sve pre toga bilo za zaborav, mada jeste uteha to što će TSC igrati Ligu konferencija i valjda će do tada popraviti situaciju i stvari na terenu.

Makabi je u revanšu već u prvih 15 minuta stekao tri gola prednosti, a svaki drugi udarac koji je upućen u gol srpskog kluba, završio je iza leđa golmana.

Henri Ado je u drugom i šestom minutu već trasirao put ka pobedi svom timu, a Tajris Asante je u 12. pogodio metu za 3:0.

Već tada je bilo jasno da od čuda kom su se nadali navijači na tribinama u Bačkoj Topoli, neće biti ništa. Dor Turgeman je u 56. minutu postigao pogodak za 4:0, Pantović je u 65. pogodio prečku, a Ido Šahar je natrčao na odbijenu loptu pred golom TSC-a u 89. minutu za „petardu“.

Tek nakon toga je Prestiž Mbongu uz malo sreće posle prekida i dodavanja Šoša sa leve strane plasirao loptu po zemlji u donji, levi ugao gola Makabija za konačan rezultat u prvom minutu nadoknade.

Liga Evrope, revanš plej-ofa kvalifikacija:

APOEL – RFS 2:2 (2:1 posle 120 minuta, RFS prošao posle penala i 2:1 u prvom meču)

(Sušić 75, Donis 90+4 – Ikaunieks 40)

Elfsborg – Molde 1:1 (0:1 posle 120 minuta, Elfsborg prošao posle penala i 1:0 u prvom meču)

Bešiktaš – Lugano 5:1 (1:0)

(Imobile 7, 71, Fernandeš 65, Rafa Silva 70, Ucan 90+2 – Vladi 59)

FCSB – LASK 1:0 (0:0)

(Olaru 90+3)

Harts – Viktorija Plzenj 0:1 (0:0)

(Cerv 76)

Borac Banjaluka – Ferencvaroš 1:2 (1:1 posle 120 minuta, Ferenc prošao posle penala i 0:0 u prvom meču)