EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su gradskog rivala Siti rezultatom 2:1 u finalu FA kupa.

Siti je statistički bio bolji rival, imao je čak 75% vremena loptu u svom posedu, ali je Junajted iskoristio šanse koje su se ukazale.

Alehandro Garnaćo je u 30. minutu pogodio praznu mrežu nakon greške koju su napravili Joško Gvardiol i golman Stefan Ortega.

Već u 39. bilo je 2:0 na iznenađenje mnogih, a Kobi Meino je iskoristio fenomenalnu asistenciju Bruna Fernandeša u kontri.

I u drugom poluvremenu je Siti napadao, ali je tek u 87. minutu Žeremi Doku smanjio prednost „crvenih đavola“.

Junajted se do kraja utakmice branio uspešno, pa je uspeo da dođe do trofeja i tako spasi sezonu, koja je bila poprilično teška.

AP Photo/Kin Cheung

Tako je nastavljena tradicija u Engleskoj, koja kaže da niko nikada nije odbranio duplu krunu, pa ni Siti sada.

Takođe, Junajted će naredne sezone igrati u Ligi Evrope, pa je Njukasl ostao bez prolaza u evropska takmičenja, dok će Čelsi morati u Ligu konferencije.

Inače, Rafael Varan, defanzivac Junajteda, se baš ovom titulom oprostio od kluba, a posle meča je plakao i Markus Rašford, krilni napadač.